ČZU v Praze opět zaznamenává úspěch v mezinárodním žebříčku THE Impact Ranking 2020

ČZU v Praze získala prvenství v rámci ČR ve světovém žebříčku THE Impact Ranking 2020. V celkovém pořadí se umístila na 201.–300. místě na světě. Žebříčku se v letošním roce úspěšně účastnilo celkem 806 univerzit z celého světa.

Univerzitní žebříčky sestavované Times Higher Education Ranking (THE) patří k těm nejrespektovanějším a ČZU se v nich letos opakovaně daří. Ve specifickém žebříčku THE Impact Rankings, který se zaměřuje na dopady univerzity na základních 17 oblastí rozvoje lidské společnosti, se ČZU podruhé v řadě umístila na prvním místě z univerzit v ČRNejlépe byla ČZU opětovně ohodnocena za kvalitní pracovní podmínky, které nabízí svým zaměstnancům (cíl 8), kde se umístila na 67. místě, což je kategorie věnující se podpoře trvalého a udržitelného hospodářského růstu a plné a produktivní zaměstnanosti a důstojné práci pro všechny. „Vytvářet lepší prostředí pro naše zaměstnance a studenty a přinášet inovativní řešení environmentálních problémů, zlepšovat celkovou kvalitu života a snižovat naší ekologickou stopu, to je jen pár z mnoha aktivit, jak se snaží naše univerzita reagovat na výzvy, s nimiž je konfrontována,“ připomněl první prorektor ČZU profesor Michal Lošťák. Dále dle žebříčku ČZU uspěla v zajištění udržitelné spotřeby a výroby (cíl 12). „Je to například odraz toho, že jsme jako první univerzita podepsali dohodu s Ministerstvem životního prostředí o zapojení do kampaně #Dostbyloplastu odpovědný přístup k životnímu prostředí je pro nás totiž samozřejmostí,“ doplnil profesor Lošťák.

Další silnou stránkou ČZU je boj s hladem, dosažení potravinové bezpečnosti, zlepšení výživy a prosazování udržitelného zemědělství, kde se umístila na 74. místě. „Uvědomujeme si, že často jsou hladem nejvíce postiženi chudí obyvatelé ve venkovských oblastech rozvojových zemí. Proto naše univerzita každoročně realizuje řadu rozvojových projektů ve světě, kde se snaží tyto problémy řešit,“ vysvětlil děkan Fakulty tropického zemědělství docent Jan Banout

Více informací naleznete ZDE 

Kompletní přehled ZDE

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.