Zástupci FTZ na valném shromáždění Agrinatury

Od úterý 14. května až do pátku 16. května 2019 proběhlo v belgickém Gembloux již tradiční valné shromáždění zástupců všech členů Agrinatury (The European Alliance on Agricultural Knowledge for Development).

Agrinatura je seskupením evropských univerzit a výzkumných organizací se společným zájmem o podporu rozvoje zemědělství udržitelným způsobem s cílem zlepšit životy lidí.

Agrinatura spolu se svými mezinárodními partnery přináší své společné zdroje za účelem vyřešení výzev týkajících se zemědělství. Usiluje také o výchovu vědecké kapacity prostřednictvím společných  programů a projektů zaměřených na výzkum a vzdělávání v zemědělství. Dále se podporuje zemědělský výzkum a vzdělávací programy, které přispívají k dosažení Cílů udržitelného rozvoje, které jsou součástí nové Agendy pro udržitelný rozvoj 2030.

Letošní ročník valného shromáždění se konal na Université de Liege, konkrétně na fakultě Gembloux Agro-Bio Tech. Stejně jako v minulosti, Agrinatura využila tuto příležitost pro uspořádání speciálních seminářů, na nichž se účastníci, instituce a iniciativy spojili a diskutovali o konkrétních tématech souvisejících s ARD. Tématem letošního shromáždění bylo „Forests of tomorrow in the service of UN sustainable development goals: from monitoring to biobased products“.

Českou zemědělskou univerzitu  v Praze a zároveň i naší fakultu reprezentovali hned tři zástupci, a sice – Petra Chaloupková jako člen představenstva, Tereza Slámová jako generální tajemnice a Jan Staš jako reportér a člen PR týmu.

Více naleznete ZDE.