Zástupci FTZ na valném shromáždění Agrinatury

Od úterý 14. května až do pátku 16. května 2019 proběhlo v belgickém Gembloux již tradiční valné shromáždění zástupců všech členů Agrinatury (The European Alliance on Agricultural Knowledge for Development).

Agrinatura je seskupením evropských univerzit a výzkumných organizací se společným zájmem o podporu rozvoje zemědělství udržitelným způsobem s cílem zlepšit životy lidí.

Agrinatura spolu se svými mezinárodními partnery přináší své společné zdroje za účelem vyřešení výzev týkajících se zemědělství. Usiluje také o výchovu vědecké kapacity prostřednictvím společných  programů a projektů zaměřených na výzkum a vzdělávání v zemědělství. Dále se podporuje zemědělský výzkum a vzdělávací programy, které přispívají k dosažení Cílů udržitelného rozvoje, které jsou součástí nové Agendy pro udržitelný rozvoj 2030.

Letošní ročník valného shromáždění se konal na Université de Liege, konkrétně na fakultě Gembloux Agro-Bio Tech. Stejně jako v minulosti, Agrinatura využila tuto příležitost pro uspořádání speciálních seminářů, na nichž se účastníci, instituce a iniciativy spojili a diskutovali o konkrétních tématech souvisejících s ARD. Tématem letošního shromáždění bylo „Forests of tomorrow in the service of UN sustainable development goals: from monitoring to biobased products“.

Českou zemědělskou univerzitu  v Praze a zároveň i naší fakultu reprezentovali hned tři zástupci, a sice – Petra Chaloupková jako člen představenstva, Tereza Slámová jako generální tajemnice a Jan Staš jako reportér a člen PR týmu.

Více naleznete ZDE.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.