Kávová krize se blíží. Oblíbený nápoj čeká hořký konec.

Vyšší teploty, delší období sucha nebo naopak intenzivní déšť – kávovník arabský snáší všechny výkyvy počasí špatně. Rostlina, která potřebuje stálé klima, tak produkuje čím dál méně kávových zrn. Kvalitní arabika je v ohrožení, naopak fajnšmekry neoblíbený druh robusta odolává.

Poslechněte si doc. Ing. Bohdana Lojku, Ph.D., vedoucího Katedry tropických plodin a agrolesnictví, jak na ČT24 hovoří o kávové krizi (v 1. videu) - http://www.ceskatelevize.cz/ct24/veda/2100170-kavova-krize-se-blizi-oblibeny-napoj-ceka-horky-konec.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.