CV
*1973 v Teplicích
1998 ukončení studia na ITSZ (dnes FTZ)
1998–2002 různé pozice v IT sektoru – Asistent marketingu, Account manager, Product manager
2002–2010 HR role – bankovní sektor, zdravotnictví, výroba
2007–2010 externí spolupráce s outdoor/teambulding agenturou v roli instruktora/hodnotitele
2010 až dosud – HR v innogy/RWE – Specialista vzdělávání, HR Business Partner, Manažer Development & Recruitment, HR Senior Manažer
- Vedení týmu 40 HR specialistů
- Zastřešení HR agendy od propagace značky zaměstnavatele až po výplatu mezd
Certifikace:
2003/2004 Vzdělávání dospělých, Celoživotní vzdělávání v rámci Univerzity Palackého v Olomouci
2011/2012 Koučovací výcvik, QED Group
2025 (probíhající) Týmové koučování a facilitace, QED Group
Zájmy:
zvířata, kultura, cestování, střelba, květinové dekorace (hlavně věnce), kresba/malba, práce s lidmi
Osobní údaje: vdaná, 1 syn
--------------------------------------------------------------------------
Můžete krátce představit svou práci?
Už od roku 2010 pracuji v energetické skupině innogy (dříve RWE) v různých pozicích v oblasti Lidských zdrojů. Od roku 2020 vedu HR pro celou skupinu innogy, která v ČR zaměstnává cca 1600 zaměstnanců na hlavní pracovní poměr a dalších 1000 na part-time. V mém týmu pracuje až 40 odborníků v těchto oblastech: Employer Brand, nábor, adaptace, odměňování a benefity, vzdělávání, mzdy a personalistika.
Jak jste se dostala ke své práci?
Při studiu na FTZ jsem pracovala na part-time v IT sektoru, kde jsem po ukončení studia zůstala. V roce 2002 se naskytla příležitost změnit zaměření, a z produktového manažera pro Microsoft jsem se stala HR konzultantem ze dne na den. Zareagovala jsem na inzerci, prostě jsem potřebovala změnu, školit lidi jsem uměla a práce s nimi mne vždy bavila, a vyšlo to. Zákoník práce jsem se pak učila přímo v terénu, ze dne na den.
Co je nejzajímavější na Vaší práci?
HR je o práci s lidmi. Obecně si lidé myslí, že je to jednoduché a může to dělat každý. Možná ano, ale musíte mít pro to předpoklady. Intenzivní kontakt s lidmi je dost energeticky vyčerpávající, umocněný tím, že neustále dokola řešíte problémy. Je to sice náročné, ale na druhou stranu mne to velmi naplňuje. Mám skvělý tým, skvělé vedení firmy, na všechny se mohu spolehnout, a to je to, co je pro mne důležité. Proto jsem už v innogy 15 let. Každý den je jiný, každý den přináší něco nového. Jakmile se na trhu objeví nějaká novinka, máme možnost ji vyzkoušet, inovace jsou vlastně naším každodenním chlebem.
V čem Vám pomohlo studium na FTZ ve Vaší práci?
Období studia na FTZ bylo jedno z nejhezčích v mém životě. Získala jsem tam hodně zkušeností a přátel. Náplň studia byla sice velmi specifická (živočišná výroba), tu jsem zatím ve své praxi příliš nevyužila, ale některé předměty mi hodně pomohly v mé dosavadní praxi. Primárně se jedná o jazyky, statistiku, ekonomii, apod. Práce ve skupinách, na cvičeních, mi pomohla bez konfliktu řešit problémy, hledat společnou cestu k nejlepšímu řešení, budovat mezilidské vztahy. To jsou klíčové kompetence, které nyní aktivně využívám ve své každodenní práci.
Jaké jsou Vaše plány do budoucna?
V tuto chvíli jsem na vrcholu své kariéry, neženu se dál. Práce v innogy mne naplňuje, pracuji pro společnost, která o hodnotách jen nemluví, ale také je žije, a to je pro mne důležité. Paralelně s mou prací se věnuji koučinku, mentorinku a facilitaci, např. v neziskové sféře. Mám spoustu koníčků. Věřím, že v budoucnu i mimo innogy budu schopna předávat své znalosti a dovednosti dál. Ráda bych u koučinku, mentorinku, facilitaci či vedení kurzů zůstala i v následujících letech, třeba jako kouč či lektor na volné noze.
Proč jste se rozhodla studovat na naší fakultě (FTZ)?
Studium na FTZ byla vlastně náhoda. Chtěla jsem pracovat se zvířaty. Má první volba byla veterina, ale bohužel jsem díky silným ročníkům narozených v 70.letech nebyla přijata. Náhodou jsem v TV zaznamenala rozhovor s jedním z profesorů z Institutu tropického a subtropického zemědělství (ITSZ, předchůdce FTZ). Mluvil o tom, jak tento obor nově otevřeli i studentům z ČR. Na přelomu 80. a 90. let byl totiž primárně určen zahraničním studentům. V roce 1993, kdy jsem si vybírala další VŠ spojenou se zvířaty, otevírali již 2. rok právě pro české studenty. Přijímačky byly z matematiky, biologie a jazyka, z mých oblíbených předmětů. Náplň studia zněla velmi zajímavě. Zkusila jsem to a na školu jsem se dostala. A pak už jen zbývalo ji dokončit.
Jaká byla Vaše specializace?
Specializaci jsme si vybírali ve 3. ročníku. První 3 roky jsme studovali všichni společně a ve 4. ročníku jsme se rozdělili podle vybrané specializace. Na školu jsem šla kvůli své lásce k zvířatům, takže má volba byla jasná: živočišná výroba. Studium tohoto oboru mělo i své praktické výhody, zvládnu podojit krávu i kozu, znám postup na výrobu sýra či jogurtů a určitě by mi nedělalo potíže nějaké vyrobit. Zvládnu pohled na mrtvá zvířata a anatomii mám v malíčku. Nebyla to jen teorie, praktická část měla v našem studiu své důležité místo po celé 2 poslední roky.
Co se Vám nejvíce na studiu líbilo?
Celých 5 let na ITSZ bylo výjimečných, milovala jsem je. Co se mi však líbilo nejvíce byla různorodost, nejen studijní ale především lidská. I přesto, že v našem ročníku bylo hodně českých studentů, měli jsme i zahraniční spolužáky. Měli jsme příležitost poznat jinou kulturu, otevřít se jiným světům, sdílet různé pohledy na různé věci. S těmito studenty jsem žila skoro 4 roky na koleji, bylo to skvělé období.
Myslím, že má otevřenost vůči jakémukoliv národu je právě umocněná tím, že jsem měla možnost poznat různé lidi ze všech koutů světa právě během svého studia. Bylo to obohacující, čerpám z toho dodnes. Se spoustou zahraničních spolužáků jsem stále v kontaktu, hlavně díky sociálním sítím.
Kdo Vás nejvíce ovlivnil? (Váš nejoblíbenější pedagog / nejoblíbenější předmět)
Moje nejmilejší profesorka byla Doc. Ing. Milena Fantová, CSc. Byla to velká praktička, měla obrovský přehled a já u ní studovala mé oblíbené předměty: Chov koz, Chov ovcí, apod. Také byla vedoucí mé diplomové práce. Díky ní jsem se v roce 1995 seznámila s ředitelkou ústecké ZOO a domluvila si s ní spolupráci na mé diplomce: Chov pštrosů. Ta, pod vedením docentky Fantové, dopadla výborně. Po ukončení studia jsem zvažovala doktorandské studium právě u paní docentky, včetně pobytu v Mali, ale finanční situace mne donutila nastoupit na plný úvazek do práce a doktoranturu jsem vzdala.
Co byste doporučila studentům FTZ?
Moje doporučení je jednoduché, snažte se ze studia odnést si co nejvíce. Využijte všechny příležitosti, nabídky, stáže, praxe apod., které vám škola nabídne nebo zařídí. Je dobré už v průběhu studia mít nějaké pracovní zkušenosti. V okamžiku, kdy přicházíte na trh práce, máte díky své praxi pro potencionálního zaměstnavatele mnohem větší hodnotu než ti, kteří znají svůj obor či cokoliv jiného pouze v teoretické rovině. To je rada od člověka, který se na trhu HR pohybuje už 25 let.