Nabízíme kvalitní zázemí a moderní výukové prostory

Budova Fakulty tropického zemědělství byla postavena v roce 2014 a patří tedy mezi nejmodernější a nejlépe vybavené budovy na univerzitě - virtuální prohlídka fakulty je možná ZDE.

Vědecko-výzkumné práce studentů probíhají v šesti laboratořích:

  1. Laboratoř etnobotaniky a etnofarmakologie, speciálně vybavená zařízením pro základní chemické a biochemické analýzy v oblasti organické chemie a biologie, které je vhodné pro základní experimentální práci v oblasti analýz biologicky aktivních látek,
  2. Laboratoř rostlinných explantátů, vybavené zařízením pro práci s in vitro kulturami,
  3. Laboratoř molekulární genetiky, specializovaná na detekci populační struktury, monitoring hybridizace a fylogenetické analýzy u vybraných druhů živočichů, 
  4. Laboratoři biopaliv, která je zaměřena na výrobu a měření fyzikálních a mechanických vlastností tuhých biopaliv,
  5. Laboratoř environmentálních technologií, zaměřená na problematiku monitoringu škodlivých plynů v zemědělství, 
  6. Laboratoř technologie a zpracování potravin, specializovaná na studium technologických postupů při zpracování potravin se zaměřením na jejich aplikovatelnost v tropických oblastech rozvojového světa.
  7. Laboratoř analýz biologických materiálůse výzkumně zabývá využitím jednoduchých a ekonomicky dostupných technik v oboru fyziologie, biochemie a parazitologie,  se zaměřením na jejich aplikovatelnost v tropických oblastech rozvojového světa.

Součástí FTZ je dále Botanická zahrada, jejímž cílem je speciální pěstování tropických a subtropických užitkových plodin (tropický a subtropický skleník) a dva experimentální skleníky (pro kolekce rostlin a jejich množení).

 

Přihlaste se k nám! Nabízíme tyto studijní programy:

Bakalářské studium:

Navazující magisterské studium (výuka v angličtině pro všechny programy):

Přihlášky ke studiu je možné podávat elektronicky na http://is.czu.cz/prihlaska/  do 31. 3. pro řádný termín nebo 15. 7.  pro doplňovací kolo.

Všechny potřebné informace naleznete ZDE.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.