Den otevřených dveří na Fakultě tropického zemědělství ČZU

Zveme všechny zájemce o studium a další návštěvníky na Den otevřených dveří na FTZ ČZU v Praze, který proběhne v pátek 24.3. 2023 od 9:00 do 15:00 v budově Pavilonu tropického zemědělství, v areálu ČZU v Praze (viz plánek v příloze nebo Google maps či QR kód).

Program Dne otevřených dveří

• Informační schůzka o studiu na FTZ: 11:00 a 13:00 hod.
  • Prohlídka Pavilonu tropického zemědělství
  • Botanická zahrada: 9:00-15:00 hod., pravidelné komentované prohlídky (vždy 1x za hodinu)
  • Laboratoře FTZ: 9:00-15:00 hod. (přístupné v tomto časovém rozmezí)
  • Prezentace studentských spolků: BeFair/Student Ambassadors/Derbianus – prezentace ve vestibulu pavilonu
Informační schůzky pro zájemce o studium proběhnou v pátek v 11:00 a 13:00 a v sobotu ve 13:00 v místnosti 128. Informační schůzky trvají cca 30 minut.

A na jaké laboratoře se můžete těšit?

Laboratoř ethnobotaniky a etnofarmakologie

Laboratoř molekulární genetiky

Laboratoř Biogas Research Team

Laboratoř biopaliv

V rámci programu Fakulty tropického zemědělství ČZU v Praze se můžete těšit na infostánek s informacemi o fakultě a studiu (prohlídky laboratoří a Botanické zahrady FTZ, stánek Derbianus Conservation prezentující záchranný program antilopy Derbyho, a samozřejmě na férovou kávu či čokoládovou fontánu od spolku Be Fair, který propaguje témata udržitelnosti a fair trade. Dále se můžete dozvědět něco o farmovém chovu antilop losích a lam guanako. Organizace Student Ambassadors, která se skládá ze studentů z celého světa, vám představí zajímavé aktivity, které propojují všechny studenty naší fakulty.

Událost na Facebooku naleznete: ZDE a na Instagramu ZDE

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat na sociálních sítích: Facebook a Instagram (@ftz.czu.cz), e-mailem: admission_ftz@ftz.czu.cz nebo telefonicky: +420 22438 2164 r– dotazy týkající se přijetí do studia, průběhu studia apod.

Těšíme se na vás!

Vaše Fakulta tropického zemědělství

Pusťte si video Věda na Tropech, které vám poodhalí, jaký výzkum probíhá v nově vybudovaném Pavilonu tropického zemědělství na FTZ:

Kdo vás na Tropech bude učit si můžete prolistovat ZDE a nebo si můžete poslechnout rozhovor s naším děkanem prof. dr. ir. Patrick Van Damme ZDE.

Zajímá vás, jak vypadá studium a výjezdy našich studentů? Či jak to vypadalo na předešlých DOD? Podívejte se do galerie níže.