Botanická zahrada FTZ se zapojila do vědeckého výzkumu

Botanická zahrada FTZ poskytla rostlinný materiál pro vědecký výzkum na rostlinách rodu Piper (pepřovníky). Výzkumní pracovníci nejprve pomocí moderních technologií potvrdili správné botanické zařazení námi pěstovaných rostlin, a následně použili rostliny pro další vědecké účely. Proč a jak rostliny zkoumaly se dozvíte v následujících řádcích.

Česká televize natáčela v Botanické zahradě FTZ

ČT natáčela v Botanické zahradě reportáž do Zpráviček na Déčku. Nejlepší pěstitelé soutěže Ze semínka byli za odměnu u nás na exkurzi. Navštívili tropický a subtropický skleník. Jak exkurze probíhala a jaké poznatky si od nás návštěvníci odnesli, můžete vidět v krátké  reportáži (https://decko.ceskatelevize.cz/video/e222411000160407).

Nabídka sazenic Botanické zahrady FTZ – jaro 2022

od 26. 4. 2022 můžete ve venkovních prostorách Botanické zahrady FTZ zakoupit sazenice bylinek, květin, zeleniny a dalšího. Seznam naleznete v přiloženém souboru.