Summer School “Ecosystem Services within an Agricultural Landscape”

Novi Sad, Serbia 5th- 9th of July, 2021, The SS is intended for PhD and master studies, but also would be considered.

Organizers: Faculty of Agriculture, University of Novi Sad, Slovak University of Agriculture in Nitra Hungarian University of Agriculture and Life Sciences (former Szent Istvan University).

All information and draft of the program can be found in the attached files.

Contact person: prof. dr Jasna Grabić, associate professor (jasna.grabic@polj.uns).