Warsaw University of Life Sciences

On behalf of the International Relations Office, Warsaw University of Life Sciences  - SGGW, Poland I would like to kindly invite your PhD students (under 40 years old, active student status) to participate in PROM - International Scholarship Exchange of PhD candidates and Academic Staff.

PROM aims to enable participation in short forms of education : conference at WULS-SGGW in 2019 (until middle September 2019).

Costs of travel, living expenses (and conference fees) are covered from the program's budget.

Additional call for applicants is open until July 12th of 2019. Detailed information are provided on the institutional website.

Conferences organised at WULS-SGGW in September (11-13.9) 2019: Faculty of Economic Sciences - detailed information will be published in the nearest time.