Malé bioplynové stanice podporují rozvoj asijského venkova

Anaerobní digesce je důležitou technologií pro zlepšení životního prostředí, řeší problémy s bioodpady a současně vytváří bioplyn a hnojivo. Využitím bioplynových stanic v rozvojových zemích se dlouhodobě zabývají výzkumníci z ČZU.

S rozšiřováním počtu bioplynových stanic roste i počet různých provozních problémů. Při výzkumu ve Vietnamu se ukázalo, že takové problémy má každá třetí malá bioplynová stanice. Na základě těchto poznatků vědci z ČZU zformulovali inovativní problémovou analýzu technologie malých bioplynových stanic v kontextu Jihovýchodní Asie. Mimo jiné byl vytvořen i popis jednotlivých problémových subsystémů a jejich problémových aspektů, ke kterým byly vytvořeny návrhy řešení daných problémů a doporučení pro další postup.

Roubík, H., Mazancová, J., Banout, J.,Verbner, V., 2016: Addressing problems at small-scale biogas plants: a case study from central Vietnam. Journal of Cleaner Production, Volume 112, Part 4 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.