Mezinárodní konference "1st International Conference on Sustainable Agriculture and Aquaculture"

Fakulta přírodních zdrojů z Prince of Songkla University v Thajsku uspořádala ve dnech 11. a 12. ledna 2021 první mezinárodní konferenci s názvem 1st International Conference on Sustainable Agriculture and Aquaculture (ICSAA) zaměřenou na udržitelné zemědělství a akvakulturu.

Konference byla uspořádána s podporou projektu PISAI financovaného z programu Erasmus+, jehož aktivním partnerem je FTZ. Konference se zúčastnili studenti a zaměstnanci FTZ a prezentovali své výsledky formou posteru či ústní prezentace. Student studijního programu IDAE, Lim Techhong, obdržel cenu za prezentaci Second Runner Oral Presentation za téma jeho prezentace „Consumer’s Attitudes Toward Insect Consumption in Cambodia“. Petra Chaloupková a Olga Leuner prezentovali téma “To Work or Not to Work in Agriculture? Perspectives and Expectations of Students and Employers in Thailand” a shrnuly data a výzkumné výstupy shromážděné v rámci implementace projektů PISAI, SIMPLE a ASK Asia. Video a fotografie z konference ICSAA 2021 jsou k dispozici na webových stránkách projektu PISAI a na webových stránkách konference.