Letní škola 2024 v Kambodži

Fakulta tropického zemědělství oznamuje možnost přihlásit se na Letní školu 2024 v Kambodži, jejímž tématem jsou: "Zemědělsko-potravinářské systémy směřující k zeleným technologiím a soběstačnosti". 

Tato intenzivní letní škola je rozdělena do osmi dílčích sekcí, které studenty provedou celým procesem výroby potravinářských produktů z teoretického i praktického pohledu, aby na závěr mohli prezentovat výsledky své práce na Mezinárodním studentském degustačním dni, a to před zástupci farem navštívených během letní školy. Součástí záverečného setkání bude také senzorické hodnocení potravin a jejich ochutnávka.  

Záměrem letní školy je přiblížit studentům zemědělsko-potravinářské systémy, jejichž cílem je zajištění potravinové soběstačnosti, a zároveň je seznámit s místním trhem i s místními producenty. Účastníci si zdokonalí teoretické znalosti v oblasti zemědělsko-potravinářských systémů a potravinové soběstačnosti, udržitelných technologií a budou mít možnost si vyzkoušet své  prezentační dovednosti, kreativní myšlení nebo sebehodnocení. Součástí programu bude i zapojení do produkce potravin a produktů v laboratorních podmínkách. Své zkušenosti pak budou moci využít i v  širším kontextu místní produkce, nebo přímo na trhu.   

Do letní školy se může zapojit až 15 studentů, kteří během svého pobytu získají praktické zkušenosti a zároveň budou mít možnost seznámit se bohatou kulturou země. 

Součástí programu bude: 

  • teoretická část (úvod do zemědělsko-potravinářských systémů, zpracování potravin, zásady konzervačních technik, bezpečnost potravin, zásady udržitelného zemědělství, udržitelné technologie v zemědělství, inovativní technologie ve zpracování potravin, význam místní produkce), 
  • praktická výuka v laboratoři, výroba potravinářských výrobků, 
  • školení v oblasti měkkých dovedností, 
  • exkurze na farmu, 
  • exkurze na trh a sběr dat, 
  • zpracování dat a senzorické hodnocení, 
  • prezentace. 

 

Kdy: 19. srpna - 1. září 2024 

Kde: Fakulta zemědělské ekonomiky a rozvoje venkova a Fakulta agroprůmyslu Královské zemědělské univerzity (RUA), Kambodža 

Téma: „Zemědělsko-potravinářské systémy směrem k zeleným technologiím a soběstačnosti“  

Jak se přihlásit: Životopis a motivační dopis v angličtině zašlete do 19. května 2024 (12:00) na e-mail: slamovat@ftz.czu.cz. 

Náklady: Účast na letní škole je bezplatná (hradí ČZU). Studenti si musí hradit cestovní náklady a stravu.  

Další praktické informace najdete zde.

Autor fotografií: Ing. Miloslav Petrtýl, Ph.D. 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.