Global Food Venture’s summer schools, mentoring & conference calls open!

Global Food Venture’s Summer School, Boot Camps, Mentoring and Conference applications are now open!

Global Food Venture offers a unique entrepreneurship-mobility programme for talented PhD students across Europe who want to fuel innovation in food systems. Participants will expand their business knowledge and skills through a tailor-made thematic curriculum, network with major players from the food & agtech space and gain insight into key innovation ecosystems and entrepreneurial cultures in Europe and the USA. See more: https://bit.ly/2TQzgqr

Apply by 15 April 2019!