FTZ na Týdnu vědy a techniky 2019

Zveme všechny zájemce na Týden vědy a techniky, do kterého se zapojuje i naše fakulta. Kompletní program naleznete níže či v přiloženém souboru. Skupiny pěti a více lidí, prosím, registruje pomocí rezervačního systému TVT (akce označené ­*) nebo emailem na fedorova@ftz.czu.cz z důvodu omezené kapacity přednášek.

Program FTZ:

Pondělí 11. 11. 2019

od 9:30       Geneticky modifikované organizmy – hrozba nebo příležitost? (Jiří Černý)

od 10:30     The power of poo: Výhody energie z odpadu (Hynek Roubík) *

od 11:30     Slunce jako prostředek k uchování a skladování potravin (Iva Kučerová)

od 12:30     Komentovaná prohlídka laboratoří Fakulty tropického zemědělství

od 12:30     Film: Djink-i-Junka: Buš bývala temná

od 13.40     Komentovaná prohlídka Botanické zahrady Fakulty tropického zemědělství *

Úterý 12. 11. 2019

od 9:30      Propojení vědy a ochrany druhu v praxi: příklad záchranného programu antilopy Derbyho v Senegalu pod vedením českých vědců (Karolína Brandlová) *

od 10:30    Stojí lidstvo před hrozbou globální epidemie? (Jiří Černý)

od 11:30    Jsou Fair Trade produkty obchodní budoucností nebo slepou uličkou?  (Jiří Hejkrlík)