Workshop na téma Project management a HR AWARDS na Ukrajině

Zástupci z FTZ organizovali školení s názvem „Project management training - preparation of the EU Projects“ a „HR Awards“ na partnerských univerzitách na Ukrajině - Sumy National Agrarian University, Sumy State University, Bila Tserkva National Agrarian University v rámci projektu „Podpora mladých univerzitních kapacit v oblasti kvality vzdělávání a vědecko- výzkumných aktivit na Ukrajině“.

První den školení pod vedením Ing. Petra Chaloupkové, Ph.D. se zaměřilo na přípravu projektů, které jsou financovány z grantů EU. Nejprve byly představeny možnosti financování grantů v rámci programu Erasmus+ a jednotlivé výzvy na projektové žádosti, které jsou aktuálně vyhlášené. Během první časti workshopu byly představeny podmínky pro projekty v rámci KA1: Kreditové mobility a jednotlivé požadavky na projektovou žádost. Jako praktický příklad byl uveden projekt, který ČZU v Praze koordinovala ve spolupráci se SNAU a BTNAU v letech 2017-2019 a díky tomuto projektu bylo podpořeno 14 mobilit mezi partnerskými univerzitami (více ZDE). Druhá část workshopu se zaměřila na možnosti financování grantů v rámci kategorie KA2: Capacity building projects. Nejprve byly představeny požadavky na tuto výzvu, jaké jsou podmínky a terminologie používaná při podání těchto projektů. Poté byl představen praktický příklad tohoto typu projektu, který ČZU v Praze koordinovala v JV Asii, projekt SIMPLE. Praktická část workshopu byla zaměřila na přípravu mezinárodních projektů. Účastníci byli rozděleni do 4 pracovních skupin a každá skupina měla za úkol zpracovat jednu z projektových částí.

Ve druhé části školení se Ing. Olga Leuner, Ph.D. zaměřila na představení HR Award – Excelence lidských zdrojů ve výzkumu. Cílem školení bylo představit účastníkům Evropskou chartu výzkumných pracovníků a Kodex chování pro přijímání výzkumných pracovníků. Výzkumné instituce, které se rozhodnou přijmout 40 zásad uvedených v chartě a kodexu (výše zmíněné dokumenty), nastaví své vnitřní procesy týkající se pracovního (výzkumného) prostředí a pravidla a průběh najímání nových výzkumných pracovníků způsobem, který je mezinárodně srovnatelný a pravidelně kontrolovaný, protože dodržuje strategii HRS4R (The Human Resources Strategy for Researchers). Takové instituce obdrží mezinárodní označení kvality HR AWARD. Proces získání HR AWARDS je dlouhodobý, protože kromě získání samotného označení HR AWARD jsou jeho součástí také pravidelné následné kontroly, nicméně nezbytný pro kvalitní zapojení výzkumné instituce do Evropského výzkumného prostoru. V rámci školení byly účastníkům představeny všechny principy uvedené v chartě a kodexu a dále byl popsán proces, jak HR AWARD získat.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.