Nabídka stáže v oblasti ekonomické diplomacie

MZV ČR vyhlašuje výběrové řízení na stáž v odboru ekonomicko-vědecké diplomacie (OED) na období od 15. dubna 2024 do července 2024. Nabídka je určena pro studenty vysokých škol magisterského studia (především studenty ekonomických oborů, které zajímají mezinárodní vztahy, podpora exportu a ekonomická diplomacie), občany České republiky.

Odbor ekonomicko-vědecké diplomacie Ministerstva zahraničních věcí České republiky zajišťuje koordinaci oblasti vnějších ekonomických vztahů ČR. OED je součástí sekce mimoevropských zemí, ekonomické a rozvojové spolupráce, která zabezpečuje prosazování ekonomických zájmů ČR v zahraniční a poskytuje podporu českým podnikům při jejich působení na zahraničních trzích či v rámci vzájemných obchodních vztahů.

Zaměření stáže

Stáž bude zaměřena na operativní i dlouhodobé úkoly v následujících oblastech:

• praktická asistence při přípravě konferencí, seminářů, webinářů či setkání se zástupci firem a podnikatelských asociací,
  • spolupráce při přípravě podkladů a stanovisek k bilaterálním jednáním,
  • příprava podkladů ekonomického charakteru,
  • zpracovávání průřezových materiálů ekonomického charakteru (především analýzy a souhrnné informace o vývoji zahraničního obchodu),
  • poskytování podpory českým podnikům a jejich obchodně-ekonomickým zájmům ve vnějších ekonomických vztazích.

Více informací naleznete ZDE.