Pestrá krajina 2020 - záznam konference

V letošním roce se konal již třetí ročník programu Asociace soukromého zemědělství Pestrá krajina. S oceněnými farmami za rok 2020 jsme vás bohužel ze zřejmých důvodů nemohli seznámit na prosincovém slavnostním vyhlášení, jako tomu bylo v předchozích letech, zároveň jsme jej ale nechtěli jen "odbýt" článkem o jednotlivých farmách a jejich práci. Rozhodli jsme se proto vyhlášení odložit až na konferenci, kterou plánujeme uspořádat na začátku února stejně jako vloni na České zemědělské univerzitě. Konat se bude dle možností buď prezenčně nebo on-line přenosem. Více informací najdete v článku a v přiložené pozvánce.

Konference, která byla v loňském roce velmi úspěšná a dokázala kompletně naplnit kapacitu auly ČZU, se uskuteční 3. února 2021 a hlavním bodem programu letos bude právě slavnostní vyhlášení a možnost diskuse se všemi oceněnými farmáři. Zatím můžeme prozradit jen to, že i v letošním roce se sešla velmi zajímavá a pestrá sestava farem, které mají často diametrálně odlišné přístupy jak k zemědělství, tak k tomu, co přesně pro krajinu ve svém okolí dělají. Inspiraci pro své aktivity si tak najde opravdu každý.

Kromě toho jsou připraveny další tři odborné příspěvky. V prezentaci možných opatření v krajině se budete moci seznámit s tím, co konkrétně a jakým způsobem můžete na svých pozemcích dělat, abyste třeba jen drobně přispěli životnímu prostředí. Na to bude navazovat představení realizovaných příkladů úspěšné spolupráce mezi sedláky a Agenturou ochrany přírody a krajiny. Třetí příspěvek seznámí účastníky s výstupy dvou projektů, které se věnovaly agrolesnictví a jichž se aktivně účastnila také ASZ ČR. I s přednášejícími samozřejmě budete moci v průběhu konference diskutovat.

Na závěr bude - pokud to bude vzhledem k protiepidemickým opatřením možné - opět připravena ochutnávka farmářských produktů, během které můžete pokračovat v neformálních diskusích a setkat se s mnoha zajímavými lidmi. V případě, že naopak budeme muset přistoupit k on-line variantě, plánujeme uskutečnit i tak celou akci v aule, ale s přímým on-line přenosem a možností diskuse přes některou ze standardně využívaných on-line platforem.

Přihlášky na konferenci můžete posílat na mail kancelar@asz.cz do 22. ledna.

Záznam z konference Pestrá krajina a vyhlášení výsledků tohoto programu Asociace soukromého zemědělství ČR za rok 2020 naleznete ZDE nebo níže: