Asociace soukromého zemědělství ČR a Česká zemědělská univerzita v Praze vás srdečně zvou na konferenci PESTRÁ KRAJINA, která se koná ve středu 26. ledna 2022, v aule České zemědělské univerzity v Praze, Kamýcká 129, Praha 6 – Suchdol.

Možnost účasti prezenčně i on-line.

V roce 2018 vyhlásila Asociace soukromého zemědělství ČR poprvé program Pestrá krajina, jehož smyslem je poukázat na to, jak sedláci na rodinných farmách přemýšlejí o konceptu svého hospodaření a přes nelehké byrokratické překážky či nedostatek času neváhají realizovat na svých farmách a v jejich okolí pestré osevní postupy, vysévat biopásy, budovat drobné vodní nádrže, obnovovat či vysazovat nové sady, remízky či aleje, nakládat šetrně s půdou a dělat mnoho dalších opatření prospěšných pro krajinu, životní prostředí a celou společnost.

Přijďte si poslechnout odborníky na téma péče o krajinu a načerpat inspiraci z příkladů dobré praxe. Budete mít možnost diskutovat s oceněnými farmáři, členy hodnotitelské komise a dalšími odborníky.

Moderuje Vladimír Kořen

Účast je zdarma.

Program:

9,00 – 9,30         Zahájení konference

• Mgr. Ing. Jaroslav Šebek, předseda ASZ ČR
  • RNDr. Miloš Vystrčil, předseda Senátu PČR
  • Prof. Ing. Petr Sklenička, CSc., rektor České zemědělské univerzity
  • Ing. Michal Kučera, předseda Zemědělského výboru Poslanecké sněmovny

9,30 – 10,30  Vyhlášení výsledků programu za rok 2021

10,30 – 12,15     I. blok – vystoupení hostů (bude upřesněno)

• Černé ovce v pestré krajině – legislativní a úřední překážky realizacím v krajině (Daniel Pitek, předseda hodnotitelské komise programu Pestrá krajina)
  • Propojení pohledu zemědělce, myslivce a ochranáře – rodinné hospodářství Hardeggů (Maximilian Hardegg, sedlák hospodařící v příhraniční oblasti Rakouska)
  • Krajinné prvky vytvořené s podporou z krajinotvorných programů MŽP (Ing. Klára Čámská, Ph.D., Agentura ochrany přírody a krajiny ČR)

12,15 – 12,30    Coffee break

12,30 – 14,00     II. blok – panelová diskuse s hosty a oceněnými sedláky

14,00                   Závěr konference

Přihlášky k prezenční i on-line účasti na konferenci jsou možné na kontaktech hlavní kanceláře ASZ ČR, tel.: 778 088 805, e-mail: kancelar@asz.cz nejpozději do 20. ledna.

Více informací naleznete ZDE nebo v přiloženém dokumentu.