Absolvent FTZ, Petr Kříž, byl jmenován ředitelem Správy Národního parku České Švýcarsko

Petr Kříž, absolvent České zemědělské univerzity v Praze, Fakulty tropického zemědělství (dříve Institut tropického a subtropického zemědělství), uspěl ve výběrovém řízení, které Ministerstvo životního prostředí vyhlásilo koncem září letošního roku. Přihlásilo se do něj celkem šest uchazečů. Podle výběrové komise byl nejkvalitnějším uchazečem právě Kříž, který má bohaté profesní zkušenosti z pozice ředitele regionálního pracoviště AOPK ČR (Agentura ochrany přírody a krajiny ČR) a velmi dobře zná i specifika národního parku. V minulosti pracoval také na Správě CHKO Labské pískovce, která tvoří ochranné pásmo právě Národnímu parku České Švýcarsko.

„Věřím, že s novým ředitelem startuje pro Národní park České Švýcarsko nová éra. Ničivý požár letošního léta zasáhl výrazně do života i majetku lidí v zasažených obcích. Je důležité připravit národní parky na další možné extrémy počasí a období sucha. Hlavní roli v tom sehrají právě správy národních parků, jejich připravenost, schopnost rychle a účinně komunikovat a řešit krizové situace. Tady vidím hlavní úkol pro nového ředitele Petra Kříže. Spoléhám na jeho odborné, manažerské schopnosti zejména při komunikaci s obcemi,“ podotýká na adresu nového ředitele ministr životního prostředí Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Přečtěte si více ZDE.