Jak to vidí Dr. Jiří Černý: Think Thank Hospodářských novin

Sundali jsme roušky a opět můžeme volně dýchat.

Koronavirus způsobil, že se valná většina z nás rozhodla strávit prázdniny doma. Atmosféra strachu je již pryč a ve vzduchu je cítit oživení veřejného prostoru a touha po bezstarostnosti. Mnoho letních festivalů bylo zrušeno, ale spousta akcí se nakonec koná. 

Evropa se oklepala z nejhoršího a virus nyní nekontrolovaně cirkuluje v rozvojových částech světa. Může se zdát, že se nás to netýká, ale je tomu opravdu tak? Zvládli jsme již pandémii? 

Přečtěte si, jak to vidí náš virolog Dr. Jiří Černý v komentáři Hospodářských novin ZDE


 

Jak to, že Česko tak dobře zvládlo koronavirovou epidemii? Rozhodla rychlost opatření a možná i to, že se méně líbáme. 

Jiří Černý odpovídá spolu s předními odborníky a shodují se na tom, že jedním z důvodů byla rychlost, s jakou jsme začali proti koronaviru bojovat.

Přečtěte si článek v Think-Tanku Hospodářských novin ZDE.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.