Cestovní pojištění pro studenty ČZU v Praze

Pro koho je pojištění určeno

• pro studenty, kteří cestují do zahraničí na krátkodobé i dlouhodobé studijní i pracovní pobyty (Erasmus studijní pobyt, CEEPUS, praktické stáže Erasmus, apod.). Vyjíždějící student má povinnost si sjednat cestovní pojištění pro celé období plánované mobility.
  • ČZU pro cesty do zahraničí důrazně doporučuje toto cestovní pojištění od ERV. Pojištění u jiné pojišťovny je možné. ČZU však na základě pravidel programu Erasmus+ vyžaduje krytí těchto oblastí:
    • cestovní pojištění (včetně poškození nebo ztráty zavazadel);
    • odpovědnost třetí strany (včetně případného profesního odškodnění nebo pojištění odpovědnosti);
    • nehoda a vážná nemoc (včetně trvalé nebo dočasné pracovní neschopnosti);
    • smrt (včetně repatriace v případě projektů prováděných v zahraničí).
  • Při sjednání pojištění u jiné pojišťovny než ERV musí student počítat s výrazným prodloužením termínu schválení cesty od ČZU (z důvodu nezbytného ověření splnění podmínek krytí si ČZU vyhrazuje právo na reakci v lhůtě až 45 dní).

Jaké jsou hlavní výhody

• pojištění šité na míru studentům
  • optimální rozsah od pojištění léčebných výloh (vč. COVID-19) až po bezpečnostní asistenci
    • při onemocnění COVID-19 (tj. pozitivní test) je pojištěna léčba, hospitalizace i karanténa
    • při preventivní karanténě (tj. negativní test) je pojištěno náhradní ubytování i doprava do ČR
  • nově s volitelnými připojištěními odpovědnosti za škodu při odborné činnosti pro případ, kdy způsobíte škodu během svého studia či stáže (rozbijete zapůjčený stroj, poškodíte vybavení laboratoře apod.)
  • ušetří čas a starosti se sháněním vhodného pojištění
  • aplikace s pojistkou v mobilu
  • jistota, že o Vás v zahraničí bude dobře postaráno
  • rychlejší schválení zahraniční cesty od ČZU