Agribusiness pro život - živobytí, inovace, výživa & posilování schopností

Cílová země: Zambie
Koordinátor projektu: Vladimír Verner
Projektový tým: Jan Banout, Jiří Hejkrlík, Anna Maňourová, Jana Mazancová, Zbyněk Polesný, Jan Staš, Jan Tauchen, William Nkomoki
Partneři projektu: Charita Česká republika (hlavní realizátor, ČR), Big Terra Alpha s.r.o. (ČR), Lima Links Ltd. (Zambie)
Donor: Česká rozvojová agentura
Doba realizace: 2018 - 2021

 

Cíl projektu:

Zvýšení produktivity a diverzity zemědělské produkce a příjmů středně velkých farmářů a kooperativ skrze zlepšení stylů hospodaření, využití opomíjených druhů rostlin, rozvoji hodnotových řetězců a přístupů k trhům ve vybraných okresech Západní a Centrální provincie. 

Výstupy projektu:

  • Středně velcí farmáři a členové družstev získají nezbytné znalosti a dovednosti k rozvoji jejich zemědělské produkce v oblasti pěstebních praktik, vhodných technologií zpracování, ekonomiky farem a marketingu.
  • Středně velcí farmáři a členové družstev rozvíjí profitabilní zemědělství.
  • Středně velcí farmáři a členové družstev vytvořili a využívají nové trhy k dalšímu rozvoji jejich farem.
  • Středně velcí farmáři a členové družstev rozvíjí své hospodaření a podporují principy udržitelného rozvoje svých komunit v souladu s ICA (International Co-operative Alliance). 

Kontakty:

  • Vladimír Verner, faremní systémy a hodnotové řetězce (vernerv@ftz.czu.cz), přečtěte si rozhovor (nejen) o našich projektech v Zambii s Vladimírem Vernerem ZDE
  • Zbyněk Polesný, inovace pro udržitelné zemědělství a lokální zdroje obživy (polesny@ftz.czu.cz)
  • Jiří Hejkrlík, družstevnictví a instituce (hejkrlik@ftz.czu.cz)
  • Jan Staš, vhodné technologie zpracování potravin (stas@ftz.czu.cz) 
  • Jan Tauchen, analytická chemie, "novel foods" (tauchen@af.czu.cz)

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.