Integrated Farming III

Cílová země: Zambie
Koordinátor projektu: Vladimír Verner, Jan Staš
Projektový tým: Radim Kotrba, Miloslav Petrtýl (FAPPZ), Zbyněk Polesný,
Partneři projektu: Mendelova univerzita v Brně (hlavní realizátor, ČR), Holistic Solutions (ČR)
Donor: Česká rozvojová agentura
Doba realizace: 2022 - 2024

 

Cíl projektu:

Zvýšit příjem drobných a středních farmářů pomoci´ zaváděni´ a rozvoje integrovaného přístupu k farmaření v Západní provincii Zambie, a přispět tak ke zvýšení životních standardů místních obyvatel. Malí a střední farmáři v Západní provincii zvýší zemědělskou produkci a produktivitu prostřednictvím implementace udržitelných zemědělských praktik.

Výstupy projektu:

1. Cíloví farmáři a stakeholdeři mají vybudované kapacity v oblasti integrovaného přístupu a zvyšování zemědělské produkce

2. Cíloví farmáři zvýšili udržitelnou rostlinnou a živočišnou produkci při udržitelném hospodaření s krajinou

3. Cíloví farmáři mají lepší přístup k produkčním a zemědělským vstupům i napojení na trh

4. Cíloví farmáři mají lepší přístup ke kvalitnějšímu zemědělskému poradenství

Cílovou skupinu tvoří 800 malých a středních farmářů/farmářek celkem ve 4 distriktech (tito již vybraní v první fázi projektu), 18 terénních pracovníků lokálních ministerstev zemědělství a hospodářských zvířat (pracovníci pro rostlinnou produkci, asistenti v oblasti chovu hospodářských zvířat, veterinární asistenti, pracovníci oddělení lesnictví), ministerstva pro komunitní rozvoj (terénní pracovníci pro práci s komunitou), ministerstva zdravotnictví (terénní nutriční pracovníci), 8 komunit pro zavádění holistického managementu a 4 kooperativy či formální/neformální asociace a skupiny.

Konečnými příjemci projektu je zemědělské obyvatelstvo Západní provincie, žijící a hospodařící v dotčených částech 4 distriktů, které čítá přibližně 2 500 domácností, což je cca 12 500 obyvatel včetně dětí.

Kontakty:

  • Vladimír Verner, faremní systémy a hodnotové řetězce (vernerv@ftz.czu.cz), přečtěte si rozhovor (nejen) o našich projektech v Zambii s Vladimírem Vernerem ZDE
  • Zbyněk Polesný, inovace pro udržitelné zemědělství a lokální zdroje obživy (polesny@ftz.czu.cz)
  • Jan Staš, zakládání rybochovných zařízení, vhodné technologie zpracování ryb (stas@ftz.czu.cz) 
  • Radim Kotrba, včelařství, chov drůbeže a koz (maugli46@volny.cz)

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.