Obnovitelné zdroje energie pro venkovské oblasti provincie Thua-Thien Hue

Cílová země: Vietnam
Koordinátor projektu: Jan Banout
Projektový tým: Vladimír Verner, Jana Mazancová, Martin Libra, Nguyen Thi Hong Ly, Le Van Binh
Partneři projektu: Thua Thien Hue Agricultural Forestry Fishery Extension Centre Hue, Thua Thien Hue Deprtment of Foreign Affairs, Thua Thien Hue Department of Science and Technology 
Partneři projektu v ČR: Development World Wide o.s., Dekonta a.s., Enviros s.r.o.
Donor: Česká rozvojová agentura
Doba realizace: 2011 - 2013

 

Cíle projektu:

Hlavním cílem projektu je zlepšení přístupu venkovských domácností centrálního Vietnamu (okresy Phong Dien a Huong Tra, provincie Thua Thien Hue) k udržitelným zdrojům energie. Specifickým cílem je využívat obnovitelné zdroje energie pro produkci tepelné a elektrické energie a zajištění stálého využívání v této oblasti.

Výsledky projektu:

  • Implementace anaerobních digestorů rodinného typu pro výrobu bioplynu v cílových okresech Phong Dien a Huong Tra.
  • Instalace dvou experimentálních fotovoltaických jednotek pro sledování produkce elektrické energie ve specifických podmínkách cílové oblasti.
  • Realizace workshopů a vzdělávacích seminářů se zaměřením na zásady využívání bioplynu, konstrukce bioplynových stanic a využívání solární energie.

Kontakt: Jan Banout, banout@ftzczu.cz

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.