Poskytnutí technické asistence IMAO electric, s.r.o. související s instalací elektrárny na biomasu v provincii Thua Thien-Hue ve Vietnamu

Cílová země: Vietnam
Koordinátor projektu: Jan Banout
Projektový tým:  Hynek Roubík, Jana Mazancová, Phung Le Dinh
Partneři projektu: Hue University of Agriculture and Forestry, Department of Agriculture and Rural Development (DARD) and Agricultural Forestry Fishery Extension Centre in Hue City (AFFEC)
Nositel: Enviros s.r.o., Slovensko
Donor: Mezinárodní Investiční Banka
Doba realizace: 1/2019 – 12/2019

 

Cíle projektu:

Cílem projektu je posoudit současnou situaci malých bioplynových stanic a odhadnout potenciál dalšího rozvoje středních a velkých zařízení v provincii Thua Thien Hue ve středním Vietnamu. Technická pomoc zahrnuje hodnocení všech kroků tržního řetězce; ekonomické vyhodnocení stávající podpory malých bioplynových stanic; analýzu potenciálu středních a velkých bioplynových stanic v obcích, zemědělských farmách a potravinářském průmyslu v cílové oblasti.

Výsledky projektu:

  • Analýza ekonomických a environmentálních výhod stávajícího systému podpory pro malé bioplynové stanice
  • Analýza potenciálních a proveditelných technických a sociálně-ekonomických řešení středních a velkých bioplynových zařízení v komunitních farmách, středních zemědělských podnicích a velkých zařízeních v potravinářském průmyslu
  • Vývoj ekonomického modelu pro nejvhodnější řešení včetně výroby energie a využití digestátu
  • Podpora rozvoje pilotních projektů
  • Budování kapacit dodavatelského řetězce

Kontakt: Jan Banout, banout@ftz.czu.cz

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.