Meziuniverzitní spolupráce jako nástroj zvýšení kvality vybraných ukrajinských univerzit

Cílová země: Ukrajina
Koordinátor projektu: Jana Lojková
Partneři projektu v ČR: Centrum pro studium vysokého školství, v.v.i.
Partneři projektu na Ukrajině: Sumy National Agrarian University, Sumy State University, Bila Tserkva National Agrarian University, Dnipro State Agrarian-Economic University, Kharkiv National Agrarian University
Gestor: Česká rozvojová agentura
Rozpočet: 4 536 600,- Kč
Doba realizace: 2019 - 2021

 

Cíle projektu: 
Projekt si klade za cíl posílit kapacity managementu, mladých pedagogů, vědeckých pracovníků a magisterských studentů na vybraných ukrajinských univerzitách v oblasti kvality vzdělávání, vědecko-výzkumné činnosti, spolupráce s praxí a komunitního zapojení. Cíle bude dosaženo skrze aktivní účast českých VŠ akademiků při sdílení know-how a přenosu dobré praxe z ČZU na partnerské univerzity. Součástí realizace projektu jsou odborné tematicky zaměřené workshopy na implementaci nástrojů kvality vzdělávání, posílení vědecko-výzkumné činnosti, návrh na zavedení Green Office a přenos know-how ohledně podnikatelských inkubátorů na univerzitách. Nedílnou součástí je posilování spolupráce s podnikatelskou sférou ohledně studentských praktických stáží a pilotní utváření strategie pro rozvoj regionu na univerzitě BTNAU. Navrhovaný projekt navazuje na zkušenosti z realizace předešlých projektů na Ukrajině a rozšiřuje činnost, kdy kromě SNAU a SSU projekt cílí též na další univerzity – Bila Cerkva National Agrarian University, Kharkic National Agrarian University a Dnieper State Agrarian-Economic University.

Garant:
Jana Lojková, Ph.D., lojkova@ftz.czu.cz

Kontakt:
Dr. Hynek Roubík, roubik@ftz.czu.cz

 Video: Spolupráce ČZU a Ukrajinských univerzit

Fotogalerie:

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.