Posilování procesu budování kapacit v oblasti kvality vzdělávání a výzkumu na SNAU a SSU

Cílová země: Ukrajina
Koordinátor projektu: Jana Mazancová
Projektový tým:
Partneři projektu v ČR: Centrum pro studium vysokého školství, v.v.i.
Partneři projektu na Ukrajině: Sumy National Agrarian University, Sumy State University
Donor: Česká rozvojová agentura
Rozpočet: 1 184 500,- Kč
Doba realizace: 2017 - 2018

Cíle projektu:

Projekt je koncipován jako návazný projekt prohlubující a rozšiřující výstupy předcházejícího projektu. Hlavním cílem zůstává zvýšení kvality výuky dle evropských standardů, a to jak nastavením řízení kvality s důrazem na pilotní aplikaci vybraných metodických nástrojů, tak i zlepšením vědecko-výzkumných kapacit a funkčnosti studentské samosprávy na dvou vybraných univerzitách v Sumy. Cíle bude dosaženo sdílením knowhow a dobré praxe z českého vysokého školství prostřednictvím přímého působení českých vysokoškolských pedagogů.

Hlavní aktivity projektu:

• Uspořádání workshopů zaměřujících se na kvalitu vzdělávání a zavedení ESG do praxe
  • Zavedení metody hodnocení kvality výuky u jednoho studijního programu
  • Uspořádání workshopů a poskytování konzultací zlepšující publikaci vědecko-výzkumných výsledků
  • Poskytování studentských grantů na vědecko-výzkumnou činnost
  • Podpora studentských samospráv skrze semináře a granty

Kontakt: Jana Mazancová, mazan@ftz.czu.cz

Video: Krátké studentské video z letní školy v Sumě 2018 naleznete ZDE.