Fakulta tropického zemědělství oznamuje personální změny ve vedení

Prof. Ing. Jan Banout, Ph.D. přijal nabídku na pozici Prorektora pro strategii. Novým proděkanem pro vědu a výzkum se stal doc. Ing. Hynek Roubík, Ph.D.

S účinností od 15.1.2024 ukončil své působení na pozici prvního proděkana a proděkana pro vědu, výzkum a doktorské studium prof. Ing. Jan Banout, Ph.D., který přijal nabídku pana rektora na pozici Prorektora pro strategii.  Na pozici proděkana pro vědu, výzkum a doktorské studium FTZ byl panem děkanem jmenován ke stejnému datu doc. Ing. Hynek Roubík, Ph.D.

„Myslím, že je to dobrá volba, která zajistí kontinuitu práce v této agendě. Tímto bych kolegovi také velice rád popřál mnoho úspěchů v jeho nové pozici,“ řekl prof. Ing. Jan Banout, Ph.D. „Všem ostatním děkuji za spolupráci a dosavadní podporu a budu se těšit na další spolupráci v roli vedoucího katedry a případně i prorektora ČZU,“ dodal.

Prof. Jan Banout

Profesor Banout se zasloužil o transformaci Institutu tropického zemědělství v samostatnou fakultu České zemědělské univerzity, což je v evropském kontextu unikátní. V jejím čele působil osm let, tedy dvě funkční období.

Novým proděkanem pro vědu, výzkum a doktorské studium se stal doc. Ing. Hynek Roubík, Ph.D., který je zároveň vedoucím výzkumného týmu Biogas Research Team. Věnuje se výzkumu, zejména v oblasti odpadového hospodářství, environmentálního a ekologického inženýrství a je členem redakční rady několika časopisů. Je také autorem více než 100 recenzovaných (indexovaných) výzkumných prací a byl jmenován jedním z nejmladších docentů v České republice. Je také druhým nejmladším členem platformy České akademie zemědělských věd a Platformy pro bioekonomiku České republiky.

Doc. Hynek Roubík

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.