Jak přispívá Fairový obchod k sociální spravedlnosti?

V rámci Světového dne sociální spravedlnosti, který vyhlásilo OSN ve snaze připomenout si hodnoty jako je sociální spravedlnost, dodržování lidských práv a boj za odstranění chudoby, byl proděkan naší fakulty Jiří Hejkrlík pozván do studia Radio Proglas, kde se rozhovořil na téma FAIRTRADE. Jaká má vlastně kritéria a jaká má úskalí? Je to protiklad k běžnému obchodu? A je opravdu fér? Osobní zkušenost s fairtradovými farmami v Indii a Egyptě či současnými projekty fakulty na fairtradové a BIO kešu ořechy ve východní Keni vám Dr. Hejkrlík přiblíží ZDE.