Právě vychází časopis Živá univerzita č. 1-2/2022

Výběr z aktuálního dění na ČZU vám přináší nové dvojčíslo Živé univerzity, které vychází online a zároveň i v tištěné podobě. Nejnovější dvojčíslo přináší letošní novinky nejen z Fakulty tropického zemědělství.

A na jaká témata se můžete těšit? Přinášíme vám rozhovor s Hynkem Roubíkem či Jiřím Černým, či se dozvíte, čím se nyní zabývá laureátka prestižní ceny Josefa Hlávky Tereza Slámová.

• Opomíjené druhy rostlin jako klíč k udržitelnému a diverzifikovanému zemědělství v Zambii
  • Malé bioplynové stanice v Moldavě
  • FTZ navazuje spolupráci s univerzitami v Bosně a Hercegovině
  • Biogas Research Team nemohl chybět na výstavě v Dubaji
  • Šedesát let vysokoškolského studia tropického zemědělství
  • Populace ohrožených antilop v Senegalu vzkvétá
  • Když si podají ruce zemědělství a solární energetika, tak vznikne agrivoltaika
  • CiNEZ – špičkové výzkumné pracoviště zve vědce ke sdílení moderní infrastruktury, témat I nápadů

Pokud budete mít zajímavá témata, která byste rádi publikovali v příštím čísle, neváhejte a zašlete je na: jiricna@ftz.czu.cz

Živá univerzita je k prolistování ZDE nebo v přiloženém souboru. V tištěné podobě je již volně k dispozici v areálu.

Příjemné počtení :-)