Stipendium profesora Vlčka pro kanadskou studentku FTZ ČZU v Praze

Vybraní zahraniční studenti pěti pražských vysokých škol získali letos poprvé stipendium profesora Vlčka, které se uděluje za mimořádný přínos k šíření dobrého jména univerzity v České republice i v zahraničí. Za ČZU byla nominována kanadská studentka Ginny McAllister.

Slavnostní předání certifikátů o přidělení stipendia studentům Karlovy univerzity, ČVUT, ČZU v Praze, VŠCHT a VŠE se konalo 3. prosince 2021 v Rezidenci primátora hlavního města Prahy za účasti zástupců těchto vysokých škol a také vdovy po profesoru Vlčkovi. Ginny McAllister byla vybrána jako nejvhodnější kandidátka za své aktivity směřující k šíření dobrého jména ČZU, mj. při sdílení zkušeností na mezinárodních konferencích a setkáních se zahraničními partnery.

Prorektor ČVUT pro mezinárodní vztahy profesor Oldřich Starý na slavnostním předávání stipendií ocenil všechny zahraniční studenty za odvahu, že se v této těžké době rozhodli vystoupit ze své komfortní zóny a začít studovat v cizině. „Je dobře, že jsme se tu sešli i přes nepříznivou situaci, protože každá pozitivní událost je v této době posilující. A protože vzdělání může svět změnit k lepšímu,“ zdůraznil.

Ginny McAllister je vedoucí skupiny zahraničních studentů FTZ „Student Ambassadors“. Podporuje spolupráci s absolventy, propojování studentů a absolventů, spolupracuje na online Alumni Speakers Series a podporuje absolventy při pořádání akcí – např. organizuje Edible insects night na FTZ. V době distanční výuky zajišťovala pro studenty online aktivity jako Meet and Greet nebo Game night.

Přečtěte si celý článek ZDE.