Uvolnění vládních opatření - vysoké školy

Studenti VŠECH ročníků se podle uvolněného opatření, které schválila vláda, mohou od pondělí 27. dubna účastnit aktivit vždy v počtu maximálně pěti osob najednouNyní je tedy umožněno studentům všech ročníků chodit například na konzultace či zkoušky, případně se věnovat laboratorní či experimentální činnosti zejména v rámci dokončení závěrečných prací. Zkoušky však budou probíhat také distančně, o formě rozhodne zkoušející

Kontaktní forma zkoušky se přitom doporučuje pouze v nezbytných případech, kdy zkouška probíhá v laboratoři nebo je pro ni nutné využít sbírek. Před příchodem na ČZU je potřeba se vždy domluvit s konkrétním vyučujícím, který má přehled o počtu studentů přicházejících na konzultace či zkoušky. Více informací k aktuální situaci najdete v Rozhodnutí rektora ze dne 24.4.2020 (přiloženo zde)

V souvislosti s aktuálními opatřeními je od úterý 21. dubna k dispozici Knihovna ČZU, a to pouze pro individuální výpůjčky studijní literatury. Studijní literaturu bude třeba si objednat předem prostřednictvím e-mailu a k vyzvednutí bude od úterý do čtvrtka v čase od 12:00 do 15:00 hod. Detailní informace jsou k dispozici na webu knihovny na webu knihovny

Aktivit se studenti na univerzitě mohou účastnit pouze v případě, že nemají příznaky virového onemocnění či nařízenou karanténu. Při vstupu do budovy je nutné poskytnout čestné prohlášení o tom, že příznaky virového onemocnění studenti neměli ani v předchozích dvou týdnech. U vstupu do zkušební místnosti si musí dezinfikovat ruce a dále dodržovat přísná hygienická pravidla.