Team news

V Africe panuje obava z nedostatku průmyslových hnojiv. Povídali jsme si o tom na Seznam zprávy

„Rostoucí cena plynu má přímý vliv na cenu průmyslových hnojiv, jelikož je plyn jeden ze základních produktů, které slouží jako vstupní surovina například pro výrobu dusíkatých hnojiv,“ vysvětluje pro Seznam Zprávy další faktor profesor Jan Banout z Fakulty tropického zemědělství České zemědělské univerzity.

Jak se suší mango v Kambodži? Třeba i v sušárnách z FTZ!

Metody zpracování ovoce představil Jan Staš (zaměstnanec FTZ, expert na zpracování potravin) během 10denního školení pro místní farmáře a budoucí školitele v rámci projektu „iAGRO – Improving the agricultural value chain in Kampong Speu Province, Cambodia“ implementovaným Diakonií ČCE a podpořeným Českou rozvojovou agenturou.

CZU mission to Azerbaijan under FAO project on climate change

This mission within the FAO funded project on climate change adaptation and mitigation strategies in the agricultural sector in Azerbaijan allowed us to have first direct contact with the actors in the field.