AIA: Stipendia na základě mezinárodních smluv | Akce, nabídky, důležité termíny | 2022/06

Soutěž při příležitosti Evropského roku mládeže

U příležitosti Evropského roku mládeže vyhlašuje DZS soutěž, do které se mohou zapojit mladí lidé ve věku od 18 do 30 let. Studenti, kteří splňují věkovou hranici a vědí, kam by se měla Evropa ubírat, mohou svoji vizi zpracovat ve formě eseje nebo videa a vyhrát cestu do Bruselu ve dnech 5. až 7. 12. 2022 a zúčastnit se tak závěrečné konference Evropského roku mládeže. Více informací najedete na stránkách DZS.

Bilaterální spolupráce: Gruzie

Ministerstvo školství a vědy Gruzie a International Education Center (IEC) nabízí VŠ studentům a učitelům 2 místa na jazykově a oborově zaměřených letních školách.

Dále byl prodloužen příjem žádostí na studijní pobyty pro studenty BSP, MSP a DSP v příštím akademickém roce v délce od 2 do 9 měsíců.

Žádosti o stipendia se podávají online přes portál gruzínského IEC. Současně je nutné zaslat AIA vyplněný a podepsaný Návrh na vyslání / Žádost o přiznání stipendia.

Více informací naleznete na stránkách gruzínského IEC. Termín pro podání žádostí na oba druhy pobytů je 30. červen

Ministerstvo zahraničních věcí Čínské republiky (Tchaj-wan) nabízí stipendia k výzkumným pobytům na univerzitách a výzkumných institucích na Tchaj-wanu. Stipendia jsou určena pro doktorandy, postdoktorandy, odborné asistenty a akademické pracovníky ze společenskovědných a humanitních oborů, zaměřených na studium Tchaj-wanu, vztahů mezi Tchaj-wanem a pevninskou Čínou, asijsko-pacifického regionu a sinologie. Žádosti se podávají do 30. června. Bližší informace o stipendiu naleznete v přehledu na stránkách AIA a na stránkách programu Taiwan Fellowship

Institut pro mír a dialog (IPD) se sídlem v Basileji nabízí tříměsíční neuniverzitní školící program zaměřený na získání dovedností v souvislosti s řízením, HR, projektovým managementem, ale také v oblasti budování míru, mediace a alternativního řešení sporů. Moduly probíhají v zimním a v letním semestru. Přihlášky na zimní semestr přijímá IPD do 10. srpna, o stipendium v podobě snížení účastnického poplatku je možné žádat do 10. června. Více informací naleznete v přehledu zde a na stránkách IPD.

Vzdělávací instituce Stage Malta nabízí kvalitní stáže pro ambiciózní mladé lidi. Přehled nabídky naleznete zde, podrobné informace jsou k dispozici na stránkách instituce. Přihlášky se podávají průběžně online přímo přes portál programu.

Transparency School je letní škola o boji proti korupci, jejímiž účastníky jsou zájemci o protikorupční problematiku ze soukromé, veřejné či akademické sféry a nevládních organizací. Omezenému počtu účastníků může být částečně odpuštěn účastnický poplatek. Letní škola probíhá ve Vilniusu v termínu 8. až 13. srpna, přihlášky se podávají online do 10. července na stránkách iniciativy.

Zájemci z řad studentů a akademiků o výjezd na stipendijní pobyt do Kanady mohou využít rozcestník na webových stránkách MŠMT, který na základě informací kanadského velvyslanectví nabízí přehled různých možností financování studijních a výzkumných pobytů. Bližší informace a podmínky pro získání stipendia naleznete na stránkách jednotlivých programů či nadací.jejímiž účastníky jsou zájemci o protikorupční problematiku ze soukromé, veřejné či akademické sféry a nevládních organizací. Omezenému počtu účastníků může být částečně odpuštěn účastnický poplatek. Letní škola probíhá ve Vilniusu v termínu 8. až 13. srpna, přihlášky se podávají online do 10. července na stránkách iniciativy.

Nadnárodní program Dioscuri je zaměřen na vytvoření a rozšíření sítě vědecké excelence ve střední a východní Evropě a v současné době se realizuje v Polsku a České republice. Vhodnými kandidáty pro výzkumné skupiny mohou být například bývalí stipendisté DAAD v postdoktorandské fázi akademické dráhy.. Termín pro podávání žádostí je 25. července. Podrobné informace o výzvě k předkládání návrhů naleznete zde (v angličtině). Další informace i celou výzvu v češtině najdete na stránkách MŠMT.

Německá akademická výměnná služba (DAAD) informuje o novém programu Ukraine Digital, jehož záměrem je zachování nabídky digitální výuky, aby ukrajinští studenti i akademičtí pracovníci měli perspektivu pokračovat v akademické kariéře navzdory okolnostem způsobeným válkou. Program je zatím určen pouze pro VŠ v Německu, které nyní mohou zažádat o podporu projektů zaměřených na pomoc ukrajinským partnerům v oblasti vysokoškolského vzdělávání

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.