Podpora výjezdů na základě bilaterálních smluv

AIA: Stipendia na základě mezinárodních smluv | Akce, nabídky, důležité termíny | 2022/06

U příležitosti Evropského roku mládeže vyhlašuje DZS soutěž, do které se mohou zapojit mladí lidé ve věku od 18 do 30 let. Studenti, kteří splňují věkovou hranici a vědí, kam by se měla Evropa ubírat, mohou svoji vizi zpracovat ve formě eseje nebo videa a vyhrát cestu do Bruselu ve dnech 5. až 7. 12. 2022 a zúčastnit se tak závěre?čné konference Evropského roku mládeže. Více informací najedete na stránkách DZS.

AIA: Stipendia na základě mezinárodních smluv | Akce, nabídky, důležité termíny | 2022/03

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

v novém březnovém přehledu aktualit vás upozorníme například na prodloužení lhůt pro podávání žádostí u některých stipendií. Své stipendijní programy nyní vyhlašují Jižní Korea a Tchaj-wan, které takto podporují zahraniční studenty během celého studijního cyklu. A zařadili jsme sem také nabídky výzkumných stáží v mezinárodních organizacích, jako jsou CERN či von Karmanův ústav dynamiky tekutin, o kter?ých se brzy dočtete také v článku na webu naší organizace.

Začátkem února jsme nabídky stipendií AIA představili v rámci informačního webináře pořádaného celým týmem bilaterálních a multilaterálních programů DZS. Prezentace z webináře je vám k dispozici na stránce události v oddílu „Přílohy ke stažení?”.

AIA: Stipendia na základě mezinárodních smluv | Akce, nabídky, důležité termíny | 2022/02

Pobyty nabízené v rámci bilaterální spolupráce naleznete na webu DZS ve vyhledávači stipendií pod variantou „Stipendia na základě mezinárodních smluv“. Ostatní možnosti studia či výzkumu v zahraniční si zobrazíte pod volbou ??„Další nabídky“.

AIA: Stipendia na základě mezinárodních smluv | Akce, nabídky, důležité termíny | 2021/12

Bilaterální spolupráce: stipendia: Francie, Čína, Albánie, Bulharsko, Gruzie, Lotyšsko, Mongolsko, Rumunsko; letní kurzy: Albánie, Bulharsko, Mongolsko

Nabídka programů AIA, AKTION, CEEPUS do německy mluvících zemí

Přehledná digitální brožura, která by Vám měla pomoct orientovat se ve stipendijní nabídce pro pobyty na vysokých školách v německy mluvících zemích. Zahrnuty jsou zde stipendia programů AIA, AKTION a CEEPUS do Německa, Rakouska a Švýcarska. Infobrožura je určena především studentům a akademickým pracovníkům se zaměřením na germanistiku/teritoriální studia. Brožura je k dispozici také online na webových stránkách DZS.

Vychází nová publikace s nabídkami stipendijních pobytů

Vedle našeho vyhledávače stipendií jsme i letos všechny nabídky studijních a výzkumných možností v partnerských zemích uspořádali v přehledném katalogu, ve kterém najdete všechny podstatné informace o nabízených letních kurzech, semestrálních studijních pobytech a výzkumných a předn

Národní stipendijní program Slovenské republiky

Termín odevzdání přihlášek je 31. říjen 2021.

Bilaterální spolupráce: stipendia Rusko

Žádosti přijímá AIA v termínu do 30. listopadu 2021.

Bilaterální spolupráce: stipendia Peru – obor lesnictví či zemědělství

Některé z požadovaných dokumentů se odevzdávají ve španělštině. Žádosti přijímá AIA v termínu do 19. listopadu 2021.

Bilaterální spolupráce: stipendia Německo

Počet stipendijních míst není stanoven. Termín pro podání žádostí je 15. listopad 2021.

Bilaterální spolupráce: stipendia švýcarské vlády

Žádosti přijímá AIA v termínu do 16. listopadu 2021.

Bilaterální spolupráce: stipendia italské vlády

Žádosti přijímá Italský kulturní institut průběžně, nejzazší termín pro podání žádosti je 30. října 2021.

Stipendijní program Visegrad – Taiwan

Postgraduální studenti a výzkumní pracovníci se mohou hlásit do nově zřízeného stipendijního programu Mezinárodního visegrádského fondu a tchaj-wanské vlády a získat stipendium v délce 1-10 měsíců. Zaměření programu se týká oborů nanotechnologie, elektrotechnika, biotechnologie, IT, zdravotnictví, sociální a humanitní studia.

Termín odevzdání přihlášek je 30. září 2021.

Detail nabídky naleznete zde. AIA tato stipendia neadministruje, zájemci se v případě dotazů obrací na uvedené kontakty.

Nabídka stipendií do německy mluvících zemí na akademický rok 2022-2023

Ze strany Akademické informační agentury (AIA) bychom vás rádi informovali o nabídkách stipendií pro pobyty v německy mluvících zemích v akademickém roce 2022/2023 udělovaných na základě mezinárodních smluv.

Žádosti o stipendia je možné podávat v německém nebo anglickém jazyce, výjimkou jsou letní kurzy němčiny, u kterých se žádost podává pouze v němčině (viz níže DAAD).

ITÁLIE: Vládní stipendia pro studenty MSP a DSP na akademický rok 2021/2022

Dovolujeme si Vás informovat o vyhlášení možnosti získání vládních stipendií do Itálie. Stipendia jsou určena zájemcům z řad studentů MSP a DSP všech oborů. Součástí nabídky jsou také stipendia na studijní pobyty na Akademii umění, tance a hudby (AFAM)výzkumné pobyty pod akademickým dohledem a ku

Stipendia na základě mezinárodních smluv - výběrová řízení v červnu 2021

Z pověření Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR si dovolujeme Vás informovat o nabídce prestižních víceletých stipendií ke studiu v Japonsku od roku 2022

Stipendia na základě mezinárodních smluv - výběrová řízení v květnu 2021

Dovolujeme si Vás informovat o aktuálních nabídkách stipendijních pobytů Polsku a Estonsku. 

TCHAJ-WAN: Nabídka stipendijních programů pro studenty BSP, MSP a DSP

z pověření Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR si Vás dovolujeme informovat o nabídce krátkodobých i víceletých studijních pobytů na univerzitách na Tchaj-wanu. Nabídku každoročně tvoří:

Stipendia na základě mezinárodních smluv - Rumunsko, Bulharsko, Mongolsko, Lotyšsko, Gruzie: prodloužené termíny

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy prodloužilo termíny odevzdání žádostí o stipendia na základě mezinárodních smluv do RumunskaBulharskaMongolskaLotyšska a Gruzie. Zbývají ještě volná stipendijní místa.

Stipendia na základě mezinárodních smluv do Polska

Dovolujeme si Vám zaslat informace ke stipendijním nabídkám na studijní a výzkumné pobyty a na letní kurzy pro studenty a učitele VŠ do Polska.

Stipendium na základě mezinárodních smluv na Slovensko - deadline 19. února

Dovolujeme si Vás upozornit na blížící se termín podání žádosti o stipendium na Slovensko na základě mezinárodních smluv.

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.