Podpora výjezdů na základě bilaterálních smluv

AIA: Stipendia na základě mezinárodních smluv | Akce, nabídky, důležité termíny | 2024/2

Pravidelný měsíční přehled aktualit AIA s pozvánkami na akce, nabídkou stipendií a dalších vzdělávacích aktivit si nyní můžete zobrazit a stáhnout ve formátu PDF pod tímto odkazem.

AIA: Stipendia na základě mezinárodních smluv | Akce, nabídky, důležité termíny | 2023/10

Stipendia a další nabídky pro studenty, absolventy a pedagogy vysokých škol, blížící se akce a termíny uzávěrek pro říjen 2023 naleznete ZDE

Studijní, výzkumné a jazykové pobyty v Itálii 2023/2024

Nabídky stipendijních pobytů v Itálii v akademickém roce 2023/2024.

Studijní a výzkumné pobyty v Mexiku

Přihlášky přijímá Akademická informační agentura (AIA) do 23. června 2023.

AIA: Stipendia na základě mezinárodních smluv | Akce, nabídky, důležité termíny | 2023/5

Stipendia a další nabídky pro studenty, absolventy a pedagogy vysokých škol, blížící se akce a termíny uzávěrek pro květen 2023 naleznete ZDE.

AIA: Stipendia na základě mezinárodních smluv | Akce, nabídky, důležité termíny | 2023/4

Milé kolegyně, milí kolegové,

i ve druhém čtvrtletí roku 2023 AIA stále nabízí možnosti vzdělávání, studia a praxe v zahraničí studentům, absolventům a vědcům. Například stipendia DAAD umožňují navázat kontakty a rozvinout spolupráci mezi vědeckými pracovníky z ČR a SRN. Doktorandy z oborů humanitních a sociálních věd jistě zaujme nabídka stipendií ke stážím na Wirthově institutu pro rakouská a středoevropská studia. Výzva je zaměřena výlučně na studenty z ČR.

Přejeme vám krásné Velikonoce a mnoho energie do dalších plánů pro nadcházející jarní měsíce

AIA: Stipendia na základě mezinárodních smluv | Akce, nabídky, důležité termíny | 2023/3

Milé kolegyně, milí kolegové, které nabídky by neměly uniknout vaší pozornosti tento měsíc? Je již zvykem, že březen je měsíc pro podávání žádosti o stipendium Global Korea Scholarship, které již někteří studenti vyhlížejí. Nejde přitom jen o koreanistik

GRUZIE 23-24 - stipendijní pobyty pro studenty a pedagogy - dodatečná výběrová řízení

Milí kolegové, chtěli bychom vás informovat o dodatečně vypsaném výběrovém řízení ke stipendijním pobytům v Gruzii a poprosit o jejich sdílení s potenciálními zájemci z řad vašich studentů a pedagogů.

V nabídce jsou stipendia pro studenty (studijní pobyty v rámci BSP, MSP, DSP; 2-9 měsíců) a pedagogy (výzkumné a přednáškové pobyty, max. 1 měsíc).Detaily stipendijních nabídek naleznete v přehledech v příloze tohoto emailu a online ve vyhledávači stipendií AIA

AIA: Stipendia na základě mezinárodních smluv | Akce, nabídky, důležité termíny | 2023/2

Milé kolegyně, milí kolegové,

minulý rok v únoru jsme vás kromě vzdělávací pobytů informovali i o příležitostech pro ty, kteří pokračují ve vědecké kariéře. A i letos je čím navázat: von Karmanův ústav dynamiky tekutin přijímá žádosti o výzkumná stipendia a novinkou je stipendijní program tchajwanské vlády zaměřený na přípravu kvalifikovaných odborníků na poli vývoje polovodičů.

Už za pár ní vám představíme nabídku stipendií poskytovaných díky mezinárodní spolupráci ve vzdělávání, a to s celým týmem bilaterálních a multilaterálních programů DZS. Link pro registraci najdete níže mezi přehledem chystaných akcí. 

AIA: Stipendia na základě mezinárodních smluv | Akce, nabídky, důležité termíny | 2022/06

U příležitosti Evropského roku mládeže vyhlašuje DZS soutěž, do které se mohou zapojit mladí lidé ve věku od 18 do 30 let. Studenti, kteří splňují věkovou hranici a vědí, kam by se měla Evropa ubírat, mohou svoji vizi zpracovat ve formě eseje nebo videa a vyhrát cestu do Bruselu ve dnech 5. až 7. 12. 2022 a zúčastnit se tak závěre?čné konference Evropského roku mládeže. Více informací najedete na stránkách DZS.

AIA: Stipendia na základě mezinárodních smluv | Akce, nabídky, důležité termíny | 2022/03

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

v novém březnovém přehledu aktualit vás upozorníme například na prodloužení lhůt pro podávání žádostí u některých stipendií. Své stipendijní programy nyní vyhlašují Jižní Korea a Tchaj-wan, které takto podporují zahraniční studenty během celého studijního cyklu. A zařadili jsme sem také nabídky výzkumných stáží v mezinárodních organizacích, jako jsou CERN či von Karmanův ústav dynamiky tekutin, o kter?ých se brzy dočtete také v článku na webu naší organizace.

Začátkem února jsme nabídky stipendií AIA představili v rámci informačního webináře pořádaného celým týmem bilaterálních a multilaterálních programů DZS. Prezentace z webináře je vám k dispozici na stránce události v oddílu „Přílohy ke stažení?”.

AIA: Stipendia na základě mezinárodních smluv | Akce, nabídky, důležité termíny | 2022/02

Pobyty nabízené v rámci bilaterální spolupráce naleznete na webu DZS ve vyhledávači stipendií pod variantou „Stipendia na základě mezinárodních smluv“. Ostatní možnosti studia či výzkumu v zahraniční si zobrazíte pod volbou ??„Další nabídky“.

AIA: Stipendia na základě mezinárodních smluv | Akce, nabídky, důležité termíny | 2021/12

Bilaterální spolupráce: stipendia: Francie, Čína, Albánie, Bulharsko, Gruzie, Lotyšsko, Mongolsko, Rumunsko; letní kurzy: Albánie, Bulharsko, Mongolsko

Nabídka programů AIA, AKTION, CEEPUS do německy mluvících zemí

Přehledná digitální brožura, která by Vám měla pomoct orientovat se ve stipendijní nabídce pro pobyty na vysokých školách v německy mluvících zemích. Zahrnuty jsou zde stipendia programů AIA, AKTION a CEEPUS do Německa, Rakouska a Švýcarska. Infobrožura je určena především studentům a akademickým pracovníkům se zaměřením na germanistiku/teritoriální studia. Brožura je k dispozici také online na webových stránkách DZS.

Vychází nová publikace s nabídkami stipendijních pobytů

Vedle našeho vyhledávače stipendií jsme i letos všechny nabídky studijních a výzkumných možností v partnerských zemích uspořádali v přehledném katalogu, ve kterém najdete všechny podstatné informace o nabízených letních kurzech, semestrálních studijních pobytech a výzkumných a předn

Národní stipendijní program Slovenské republiky

Termín odevzdání přihlášek je 31. říjen 2021.

Bilaterální spolupráce: stipendia Rusko

Žádosti přijímá AIA v termínu do 30. listopadu 2021.

Bilaterální spolupráce: stipendia Peru – obor lesnictví či zemědělství

Některé z požadovaných dokumentů se odevzdávají ve španělštině. Žádosti přijímá AIA v termínu do 19. listopadu 2021.

Bilaterální spolupráce: stipendia Německo

Počet stipendijních míst není stanoven. Termín pro podání žádostí je 15. listopad 2021.

Bilaterální spolupráce: stipendia švýcarské vlády

Žádosti přijímá AIA v termínu do 16. listopadu 2021.

Bilaterální spolupráce: stipendia italské vlády

Žádosti přijímá Italský kulturní institut průběžně, nejzazší termín pro podání žádosti je 30. října 2021.

Stipendijní program Visegrad – Taiwan

Postgraduální studenti a výzkumní pracovníci se mohou hlásit do nově zřízeného stipendijního programu Mezinárodního visegrádského fondu a tchaj-wanské vlády a získat stipendium v délce 1-10 měsíců. Zaměření programu se týká oborů nanotechnologie, elektrotechnika, biotechnologie, IT, zdravotnictví, sociální a humanitní studia.

Termín odevzdání přihlášek je 30. září 2021.

Detail nabídky naleznete zde. AIA tato stipendia neadministruje, zájemci se v případě dotazů obrací na uvedené kontakty.

Nabídka stipendií do německy mluvících zemí na akademický rok 2022-2023

Ze strany Akademické informační agentury (AIA) bychom vás rádi informovali o nabídkách stipendií pro pobyty v německy mluvících zemích v akademickém roce 2022/2023 udělovaných na základě mezinárodních smluv.

Žádosti o stipendia je možné podávat v německém nebo anglickém jazyce, výjimkou jsou letní kurzy němčiny, u kterých se žádost podává pouze v němčině (viz níže DAAD).

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.