Stipendia na základě mezinárodních smluv - Rumunsko, Bulharsko, Mongolsko, Lotyšsko, Gruzie: prodloužené termíny

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy prodloužilo termíny odevzdání žádostí o stipendia na základě mezinárodních smluv do RumunskaBulharskaMongolskaLotyšska a Gruzie. Zbývají ještě volná stipendijní místa.

Zájemci o stipendijních pobytech mohou svoje žádosti doručit e-mailem ve formátu PDF na adresu e-podatelna@dzs.cz. Seznam požadovaných dokumenty naleznete v konkrétní stipendijní nabídce.

Studenti BSP, MSP nebo DSP a akademičtí pracovníci mohou žádat o stipendium na studijní nebo přednáškový/výzkumný pobyt v RumunskuLotyšskuBulharsku nebo v Gruzii do 8. 3. do 12 hodin.

• Rumunsko nabízí studijní pobyty pro studenty v délce 2 až 9 měsíců. Výše stipendia pro studenty BSP a MSP činí 7.700 Kč měsíčně, pro studenty DSP 8.000 Kč měsíčně.

Pro akademické pracovníky nabízí studijní a přednáškové pobyty v délce až do 1 měsíc. Výše stipendia činí 8.500 Kč měsíčně.

• Lotyšsko nabízí studijní pobyty pro studenty v délce 2 až 10 měsíců. Výše stipendia pro studenty BSP a MSP činí 500 Eur měsíčně, pro studenty DSP 670 Eur měsíčně.

Pro akademické pracovníky nabízí studijní a přednáškové pobyty v délce až do 4 týdny. Výše stipendia činí 30 Eur za den + 300 Eur měsíčně na ubytování.

• Bulharsko nabízí studijní pobyty pro studenty v délce 2 až 9 měsíců. Výše stipendia je pro studenty BSP a MSP činí 6.500 Kč měsíčně, pro studenty DSP 6.700 Kč měsíčně.

Pro akademické pracovníky nabízí studijní, výzkumné a přednáškové pobyty v délce 1 až 3 měsíce.

• Gruzie nabízí studijní pobyty pro studenty v délce 2 až 9 měsíců. Výše stipendia je pro studenty BSP, MSP a DSP činí 800 GEL měsíčně.

Pro akademické pracovníky nabízí výzkumné a přednáškové pobyty v délce až do 1 měsíc. Výše stipendia činí 800 GEL měsíčně.

• Mongolsko nabízí studijní pobyty pro studenty v délce 2 až 9 měsíců. Výše stipendia je v souladu s platnými vnitrostátními právními předpisy.

Zájemci o letní kurz bulharštiny pro VŠ studenty a VŠ učitele-filology v roce 2021 a zájemci o letní kurz rumunštiny pro VŠ studenty a VŠ učitele v roce 2021 posílají svoje přihlášky nejpozději do 15. 3. do 12 hodin.