Zvyšování produktivity a podpora rozvoje hodnotových řetězců manga, kasavy a organických hnojiv v Západní provincii

Cílová země: Zambie
Koordinátor projektu: Vladimír Verner
Projektový tým: Zbyněk Polesný, William Nkomoki, Jana Mazancová, Jan Staš, Naji Sulaiman
Partneři projektu: Charita ČR (hlavní realizátor, ČR), University of Barotseland
Donor: Česká rozvojová agentura
Doba realizace: 2020 - 2022

 

Cíle projektu:

Projekt se zaměřuje na podporu přidané hodnoty a přispívá ke zvyšování zemědělské produktivity prostřednictvím realizace pěti vybraných podnikatelských plánů. Realizace tohoto projektu navazuje na výsledky první fáze projektu s názvem Budování kapacit zemědělců se zaměřením na rozvoj hodnotových řetězců (realizováno také Charitou Česká republika), kde byly vybrány 2 podnikatelské plány hodnotového řetězce pro mango, 2 pro kasavu a 1 pro kešu ořechy od nově vznikajících zemědělců- podnikatelů. Zavedení zpracovatelského provozu bude podporováno prostřednictvím dodávky strojů a zařízení, výstavby/úpravy příslušných prostor, školením obsluhy a zajištěním všech příslušných podnikatelských povolení. Vybrané podniky budou mít zavedenou výrobu nejméně 1 produktu a dlouhodobé dohody s nejméně 1 kupujícím a budou mít alespoň 2 způsoby, jak podpořit svou výrobu. Vybrané podniky budou mít díky projektu lepší management a vedení záznamů s platnou živnostenskou registrací a přístupem k formálním finančním službám. Projekt zajistí, že vybrané podniky budou mít plynulé dodávky kvalitních surovin prostřednictvím budování kapacit a podpory alespoň 90 zemědělců v produkci kasavy a manga.

Výstupy projektu:

  • Podporovat přidanou hodnotu u manga, kasavy a organických hnojiv v Mongu prostřednictvím realizace 5 vybraných podnikatelských plánů.
  • Zvýšit produkci manga, kasavy a organických hnojiv pomocí podpory dodavatelského řetězce vybraných obchodních plánů.

Kontakt: Vladimír Verner, farm systems and value chains (vernerv@ftz.czu.cz), přečtěte si rozhovor (nejen) o našich projektech v Zambii s Vladimírem Vernerem ZDE

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.