Zavedení systému označování hospodářských zvířat v Mongolsku

Cílová země: Mongolsko
Koordinátor projektu: Jiří Hejkrlík
Projektový tým: Jana Mazancová, Enthtuya Bathkuu, Petr Herold, Jan Šlocar, Radka Velínská, Ondřej Šimoník, Daniela Lukešová, Martina Lusková
Partneři projektu: Ministry of Food, Agriculture and Light Industry of Mongolia, ONICO, s.r.o. 
Donor: Česká rozvojová agentura
Doba realizace: 2010 - 2012

 

Cíle projektu:

Hlavním cílem projektu je přispět k rozvoji mongolského zemědělství i venkova vytvořením systému elektronické evidence hospodářských zvířat. Malo-chovatelé hospodářských zvířat budou mít prospěch z vylepšené evidence zvířat a zpětné dohledatelnosti zpracovaných živočišných produktů, které přinesou cílenější a systematičtější vládní veterinární a poradenskou podporu, zvýší možnosti genetického zlepšování a šance na vývoz svých produktů.

Výsledky projektu:

  • Návrh systému elektronické evidence zvířat založené na systému jednotlivých čárových kódů pro každé zvíře, čtení elektronických zařízení a datovou komunikaci s hlavním serverem.
  • Distribuce 100 000 ušních známek zvířat s čárovými kódy v centrální oblasti Mongolska.
  • Zřízení a vybavení odborného oddělení pro evidenceizvířat pod Ministerstvem potravin, zemědělství a lehkého průmyslu Mongolska.
  • Školení vládních a místních zaměstnanců v technikách evidence zvířat.
  • Propagace evidence zvířat mezi venkovskými malochovateli a veřejností.

Kontakt: Jiří Hejkrlík, hejrlik@ftz.czu.cz

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.