Podpora rozvoje venkova - zvýšení odbornosti řídících a poradenských kapacit

Cílová země: Moldavsko
Koordinátor projektu: Bohumil Havrland
Projektový tým: Alexander Kandakov, Tatiana Ivanova, Constantin Ojog
Partneři projektu: Národní agentura pro rozvoj venkova ACSA, Kišiněv
Donor: MZe ČR
Doba realizace: 2006 - 2009

Cíl projektu:

• Kurzy, semináře a exkurze v České republice a v Moldavské republice vedoucí ke zlepšení managementu a kvalifikace v oblasti poradenství.
  • Zřízení informačního systému pro zemědělské a potravinářské odvětví.
  • Formulace metodiky a obsahu vzdělávání zemědělců a dalších pracovníků v zemědělství.
  • Doporučení k organizaci a řízení agentury ACSA.

Výstupy z projektu:

• Kurzy, workshopy (semináře) a exkurze pro konzultanty ACSA v oblastech zemědělství a rozvoje venkova, zemědělský management.
  • Pobyty vybraných zaměstnanců managementu v ČR a koordinace v oblastech zemědělství a rozvoje venkovského sektoru, vedení společností a konzultantů ACSA a Ministerstva zemědělství.
  • Zřízení informačního systému pro zemědělské a potravinářské produkty a jeho využití pro vytvoření obchodních vztahů, spolupráce a marketingu moldavských zemědělských a potravinářských výrobků.
  • Nové informace a zkušenosti, analýzy dostupných referencí a formulace metodiky pro školení zemědělců a KSP pracovníků.
  • Organizace modelových školících zasedání jako způsob ověření metodiky a obsahu vzdělávání pro zemědělce a KSP.
  • Doporučení k organizaci a řízení agentury ACSA.
  • Návrh a implementace nových přístupů k poradenství ACSA.

Kontakty: Bohumil Havrland, havrland@ftz.czu.cz