Přeměna vinného odpadu v zisk: možnosti moldavského vinařského průmyslu

Cílová země: Moldavsko
Koordinátor projektu za ČZU: Hynek Roubík
Projektový tým: Hynek Roubík, Anna Chládová, Chama Theodore Ketuama, Jana Mazancová, Marek Jelínek, Irina Plis (NGO AEER), Piotr Comarov (NGO AEER), Natalia Svetova (NGO AEER), Ana Svetova (NGO AEER)
Moldavský partner projektu: NGO Alliance for Energy Efficiency and Renewables
Donor: UNDP
Požadované financování od UNDP: 50,000 USD
Doba realizace: 2020 - 2021

 

Cíle projektu:

Cílem tohoto projektu je posoudit možnosti místních vinařů z hlediska zhodnocování jejich zpracovatelského odpadu ve vinařském průmyslu. Na základě předběžného sběru údajů a rozhovorů se zúčastněnými stranami byla technologie briketování posouzena jako nejvhodnější technologie pro malé a střední výrobce.

Projekt staví své základy na studiu toků odpadového hospodářství vinařského průmyslu v Moldavsku. Na základě této studie budou do průmyslu implementovány technologie briketovacího lisu a drtiče dřeva spolu s malou bioplynovou stanicí. Dále budou implementované technologie testovány na základě konkrétních vstupů v cílovém umístění. V návaznosti na to, bude organizovány studijní návštěvy místních škol a místních vinařů. Na konci projektu budou vypracována doporučení pro další rozšiřování a replikaci v rámci země.

Garant: Dr. Hynek Roubík, roubik@ftz.czu.cz

Administrátor: Ing. Anna Chládová, chladova@ftz.czu.cz

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.