Mezinárodní kreditová mobilita: spolupráce mezi Českou republikou a Ukrajinou

Cílová země: Ukrajina
Koordinátor projektu: Hynek Roubík
Partneři projektu na Ukrajině:

Sumy National Agrarian University,
Sumy State University

Rozpočet: 85,150 EUR
Donor: Erasmus+ (Evropská komise)
Doba realizace: 2020 - 2022

Hlavním cílem projektu je podpora mobility studentů a lektorů mezi partnery projektu v České republice a na Ukrajině. Hlavními partnery projektu jsou Česká zemědělská univerzita v Praze (ČZU), společně se Sumy National Agrarian University (SNAU) a Sumy State University (SSU).

V celkovém součtu bude uspořádáno 22 mobilit.

Mobility:

Návrh mobility se zaměřuje především na mobility 12 studentů (magisterských nebo bakalářských studentů po dobu 1 semestru) a 2 doktorských student (po dobu 3 měsíců) z SNAU a SSU na ČZU.

Během dalších navrhovaných mobilit se přesune 1 doktorský student z ČZU na SNAU a 1 doktorský student z ČZU na SSU.

Další navrhované mobility se týkají 8 lektorů, konkrétně 3 lektoři (každý na 10 dní) z SNAU na ČZU, 3 lektoři (každý na 10 dní) z SSU na ČZU a 2 lektoři z ČZU na Ukrajinu (1 na SSU, 1 na SNAU, každý na 10 dní).

Studenti z SNAU a SSU (12+2) budou mít možnost studovat na Fakultě tropického zemědělství (ČZU) v anglickém jazyce a získat 30 ETCS kreditů za semestr za úspěšně splněné kurzy.

Informace:

Mezinárodní mobilita je součástí strategie pro vzdělávání mladých profesionálů. Vzdělání vědeckých pracovník přispívá k jejich zvýhodnění na mezinárodním pracovním trhu. Tento projekt má za cíl přispět ke zkvalitnění stávajících studijních programů a jejich modernizaci v souladu se standardy Evropské Unie, ve výsledku zvýšit kvalitu vzdělávání na univerzitách.

Mobilita studentů a zaměstnanců mezi SSU /SNAU na ČZU je považována za účinný způsob posílení již existující spolupráce. Během návštěvy expertů z ČZU bylo zjištěno, že výměna studentů a lektorů hraje klíčovou roli v rozvoji administrativních a vzdělávacích procesů na partnerských univerzitách.