Podpora harmonizace Boloňského systému vysokého školství zemědělských vysokých škol na Ukrajině

Cílová země: Ukrajina
Koordinátor projektu: Jana Mazancová

Projektový tým:

Oksana Zamora, Jiří Hejkrlík, Petra Chaloupková, David Herák, Vladimír Roskovec, Helena Šebková, Jan Beseda
Partneři projektu: Národní zemědělská univerzita v Sumy
Donor: Zahraniční rozvojová spolupráce ČR
Doba realizace:  2015 - 2016

Cíl projektu:

Projekt přispívá ke zvýšení kvality řízení a výuky ukrajinských zemědělských univerzit podle Boloňských principů evropského vysokého školství prostřednictvím pilotních aktivit na Národní zemědělské univerzitě v Sumy (SNAU) za pomoci přenosu know-how z oblasti transformace českého vysokého školství, sdílení zkušeností z oblasti demokratické samosprávy mezi ČZU v Praze a Národní zemědělská univerzita v Sumy. Cíle projektu se dosahuje přímým působením českých pedagogů a managementu ČZU na výuce vybraných předmětů zemědělské ekonomiky a dále zintenzivněním mezinárodních vztahů mezi českými a ukrajinskými zemědělskými univerzitami a prostřednictvím zlepšení výuky u dvou předmětů, zvýšením kapacit akademických pracovníků, zajištěním analýzy stávajících mezinárodních vztahů, a zajištěním potřebného materiálního vybavení.

Výstupy z projektu:

• Studie hodnotící současný stav mezinárodních vztahů SNAU
  • Podpora demokratizace samosprávy SNAU
  • Studie hodnotící současný stav implementace Boloňských principů
  • Zvýšením kapacit akademických pracovníků
  • Zkvalitnění sylabů dvou studijních předmětů
  • Zavedení nového systému řízení kvality SNAU
  • Koncept společného projektu zahraničních mobilit studentů a pedagogů mezi ČR a Ukrajinou.
  • Zajištěním potřebného materiálního vybavení fakulty

Kontakt: Jana Mazancová, mazan@ftz.czu.cz