Mezinárodní kreditová mobilita: spolupráce mezi Českou republikou a Bosnou a Hercegovinou

Cílová země: Bosna a Hercegovina
Koordinátor projektu: Iva Kučerová
Partneři projektu v Bosně a Hercegovině:

Univerzita v Mostaru, Univerzita Džemala Bijediče v Mostaru

Rozpočet: 110,380 EUR
Donor: Erasmus + (Evropská komise)
Doba realizace: 2020 - 2022

Hlavním cílem projektu je podpora mobility studentů, pedagogů a dalších zaměstnanců mezi partnery projektu v České republice a v Bosně a Hercegovině. Hlavními partnery projektu jsou Česká zemědělská univerzita v Praze (ČZU), společně Univerzitou v Mostaru (UM) a Univerzitou Džemala Bijediče v Mostaru (UDBM).

V celkovém součtu bude uspořádáno 34 mobilit:

• - Návrh mobility se zaměřuje především na mobility 12 studentů (magisterských nebo doktorských po dobu 1 semestru) z UM a UDBM na ČZU. Zároveň dle navrhovaných mobilit se přesunou 4 studenti (magisterští nebo doktorští) po dobu 3 měsíců z ČZU na UM či UDBM.
  • - Další navrhované mobility se týkají 12 lektorů, konkrétně 6 lektorů (každý na 14 dní) z UM nebo UDBM na ČZU, 6 lektorů (každý na 14 dní) z ČZU do Bosny a Hercegoviny.
  • - Tato mobilita zahrnuje i mobilitu pro další zaměstnance (konkrétně 6 zaměstnanců, každý na 14 dní) z UM či UDBM na ČZU.

Studenti z UM a UDBM budou mít možnost studovat na Fakultě tropického zemědělství (ČZU) v anglickém jazyce a získat tak kredit za semestr za úspěšně splněné kurzy.

Mezinárodní mobilita je součástí strategie pro vzdělávání mladých profesionálů. Vzdělání vědeckých pracovník přispívá k jejich zvýhodnění na mezinárodním pracovním trhu. Tento projekt má za cíl přispět ke zkvalitnění stávajících studijních programů a jejich modernizaci v souladu se standardy Evropské Unie, ve výsledku zvýšit kvalitu vzdělávání na univerzitách.