Grantové a stipendijní programy pro česko-bavorskou spolupráci VŠ v roce 2022

Grüß Gott - dobrý den,

 

rádi bychom vás informovali o letošních stipendijních a grantových programech Česko-bavorské vysokoškolské agentury. Prosíme předejte následující informace potenciálním zájemcům z řad studentů, pedagogů, vědeckých pracovníků a vedení VŠ, děkujeme.

 

I nadále lze poskytovat finanční příspěvky také pro digitální formáty přeshraničních kooperací a pro účast na online akcích vysokých škol v sousední zemi. Navíc snad bude při dodržení zákonných podmínek a dostatečné opatrnosti možno uskutečnit některá setkání, studijní pobyty nebo výzkumné projekty prezenční formou. Přitom je samozřejmě stále nutné brát v potaz další vývoj situace v obou zemích.

 

Stipendijní programy na rok 2022:

 

- stipendia na kurzy němčiny a odborné letní školy v Bavorsku,

 

- stipendia na kurzy češtiny a odborné letní školy v ČR,

- stipendia na studijní a výzkumné pobyty v ČR,

- stipendia na stáže v ČR.

Více informací viz www.btha.cz v rubrice "Stipendia".

 

Grantové programy na rok 2022:

 

- "Bayerisch-tschechische Sommer-/Winterschulen 2022" - program podpory pro bilaterální letní/zimní školy s účastí studentů z obou zemí (žádost podává bavorská VŠ)

 

- "Bayerisch-tschechische akademische Projekte 2022" - program podpory česko-bavorských akademických projektů, jako jsou např. konference, workshopy, menší výzkumné projekty nebo příprava mezinárodních projektů (žádost podává bavorská VŠ)

 

- "Mobilitätsbeihilfen Tschechien 2022" - příspěvky na studijní, přednáškové a vědecké pobyty v Bavorsku, resp. v České republice (žádost podává bavorská VŠ)

 

Více informací na www.btha.cz v rubrice "Granty".

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.