Aktuality - mezinárodní vztahy

Zápis do studijního programu ERASMUS+ na ak.r. 2020/2021

Zapisovat se můžete do tabulek vyvěšených na nástěnce u kanceláře T136, nejpozději do 18. února 2020, do 11:59 h. 

Schedules for summer semester 2019/2020

Here you can find schedules for summer semester 2019/2020.

Stipendia Tchajpejské hospodářské a kulturní kanceláře - uzávěrka 31.3.2020

Z pověření Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR si Vás dovolujeme informovat o možnosti ucházet se o stipendia do Tchaj-wanu.

Summer School “Econometrics in Agriculture”

...which will be held in Barletta (Italy) from June 15 to June 19, 2020, and organized by the University of Foggia (Italy). 

Grantové a stipendijní programy pro česko-bavorskou spolupráci VŠ v roce 2020

Rádi bychom Vás informovali o aktuálních stipendijních a grantových programech Česko-bavorské vysokoškolské agentury.

Visegrad Scholarship Program 2020

The International Visegrad Fund is now offering Bachelor’s, Master’s and Post-Master’s scholarships to study abroad at universities in the Visegrad Group . Deadline March 15, 2020

Stipendijní programy pro doktorandy ve Francii

Nabídka stipendijních programů pro doktorandy ve Francii (v příloze).

Nabídka stipendií v česko-francouzském programu mobility pro PhD studenty

Dovolujeme si Vás informovat o vypsání nové stipendijní nabídky, která vychází z dohody o společném stipendijním programu mezi Českou republikou a Francií

Study Abroad Fair at Wageningen University

On the 7th of November 2019 Wageningen University & Research (WUR, Netherlands) had organised the annual Study Abroad Fair. Sofiia Pyshnieva, master student of Faculty of Tropical AgriSciences, who is doing an Erasmus semester abroad at WUR, got a chance to share her experience about living and studying in Prague. 

New offer of practices at the Veterinary Faculty - UAB - Barcelona

We inform you that the on-line application is open until January 31st   for a placement between June and December 2020. 

We offer practices on the following services:

Conference co-organized by BRT

In November 2019, our Biogas Research Team co-organized conference in Bila Tserkva (Ukraine).

Stipendia na základě mezinárodních smluv - Polsko a Maďarsko

Dovolujeme si Vás upozornit na aktuální termíny odevzdání přihlášek do výběrových řízení na stipendijní pobyty na základě mezinárodních smluv.

Scientific Day v Mostaru

V pondělí 9.12.2019 Univerzita v Mostaru s Univerzitou Džemala Bijediče (Mostar, Bosna a Hercegovina) ve spolupráci s FTZ pořádala Scientific Day. 

Studentská vědecká konference v Kambodži

FTZ pořádala druhý ročník mezinárodní vědecké konference pro mladé vědce a studenty, která se konala 5. prosince 2019 na Royal University of Agriculture (RUA) v Kambodži.

Global Korean Scholarship (GKS) Program

Korea University informed us about scholarship programme for international students. Details are attached

40 stipendijních míst ke studiu v Čínské lidové republice

Čínská vláda stejně jako v minulých letech nabízí českým zájemcům v rámci iniciativy 17+1 stipendijní místa ke studiu v bakalářských, magisterských a doktorských studijních programech v ČLR 

Erasmus Day na ČZU

V úterý 10. prosince 2019 proběhne v prostorách Menzy od 11:00 do 14:30 "Erasmus Day na ČZU".

French PhD scholarships- Call for application 2020

We are pleased to inform you that the call for French Government scholarships applications is now open. These grants are to be awarded in 2020 by the French Embassy in the Czech Republic.

Workshop na téma Project management a HR AWARDS na Ukrajině

Zástupci z FTZ organizovali školení s názvem „Project management training - preparation of the EU Projects“ a „HR Awards“ na partnerských univerzitách na Ukrajině - Sumy National Agrarian University, Sumy State University, Bila Tserkva National Agrarian University v rámci projektu „Podpora mladých univerzitních kapacit v oblasti kvality vzdělávání a vědecko- výzkumných aktivit na Ukrajině“.

Stipendia na základě mezinárodních smluv - Čína a jiné

Dovolujeme si Vás upozornit na blížící se termíny odevzdání přihlášek do výběrových řízení na stipendijní pobyty na základě mezinárodních smluv.

Blížící se deadline pro stipendia DAAD letní kurzy a stipendia Česko-bavorské vysokoškolské agentury

Dovolujeme si Vás upozornit na blížící se termín odevzdání přihlášek na stipendium DAAD pro letní jazykový kurzy. Vybrat si můžete ze 172 kurzů. Stipendium je určené  studentům od 2. ročníku VŠ. Uchazeči musejí doložit minimální úroveň A2, přihlášky (pouze v NJ) se podávají do portálu DAAD a v tištěné podobě do sídla AIA do 1. prosince 2019.

Scientific Conference at Royal University of Agriculture

The scientific conference 2019 for young scientists and students will be held on 5th December 2019 at the Royal University of Agriculture, Phnom Penh, Cambodia.

Víceletá stipendia ke studiu na Kangnam University v roce 2020

Dovolujeme si Vás informovat o nabídce stipendijního programu pro zahraniční studenty Kangnam University v Korejské republice. Velvyslanectví Korejské republiky v ČR doporučí jednoho českého studenta k získání víceletého stipendia ke studiu v bakalářském, magisterském nebo doktorském studijním programu na Kangnam University. Stipendium zahrnuje přípravný jazykový kurz v délce jednoho roku a umožňuje v případě v úspěšného studia získání akademického titulu. Informace k programu jsme zveřejnili na webových stránkách Akademické informační agentury (AIA) zde.

Česko a svět studentským pohledem - setkání stipendistů

Dovolujeme si Vás pozvat na setkání, které pořádá Akademická informační agentura spolu s kolegyněmi z oddělení Study In ČR a ve spolupráci s UK Pointem. Pro studentskou veřejnost chystáme informační setkání stipendistů, kteří využili našich stipendijních nabídek a budou mít možnost promluvit o svých zkušenostech z pobytů v Číně a v Egyptě. V ČR studujícím zahraničním studentům a studentkám z těchto zemí zároveň nabídneme možnost promluvit o tom, jak vnímají studium a život v České republice. Akce nazvaná „Česko a svět studentským pohledem“ („The Czech Republic and the World from Students‘ Perspective“) se koná 21. listopadu 2019 od 16 hodin Zelené posluchárně, Celetná 20, Praha 1.

English ☰ Menu