DBU - Stipendijni pobyty na nemeckych odbornych pracovistich pro rok 2020

Jménem Německé spolkové nadace pro životní prostředí bychom Vás rádi informovali o možnosti stipendijního pobytu na německých odborných pracovištích. Stipendium je vhodné pro čerstvé absolventy magisterského a inženýrského studia, i  studenty doktorského studia.

 

Německá spolková nadace pro životní prostředí - DBU nabízí  výzkumné pobyty se stipendiem ve Spolkové republice Německo mladým výzkumným pracovníkům v oblasti životního prostředí max. do 3 let od ukončení vysokoškolského studia. Více informací najdete v textu a na webu. Termín pro podávání přihlášek: 1. 8. 2019

Německá spolková nadace pro životní prostředí - DBU (www.dbu.de) vypisuje každý rok stipendia pro kvalifikované absolventy vysokých škol ve Střední a Východní Evropě, zaměřených na studium různých oblastí ochrany a tvorby životního prostředí. 

Stipendijní program podporuje 6 – 12ti měsíční pobyty na německých odborných pracovištích - na vysokých školách, v podnicích, výzkumných ústavech, nevládních organizacích, úřadech apod. Místo stipendijního pobytu si mohou zvolit sami žadatelé nebo zajistí DBU dle odborného zájmu žadatele. Pohovory s uchazeči o stipendium budou probíhat v druhé polovině září 2019. Pobyt začíná zpravidla v únoru následujícího roku a stipendista získá měsíční stipendium ve výši 1250 €. Stipendijní pobyt začíná v Osnabrücku 4-týdenním intenzivním kurzem německého jazyka, který probíhá v malých mezinárodních skupinách dle jazykové úrovně stipendistů. Přihlášku je možné podat v německém nebo anglickém jazyce. 

Shrnutí důležitých termínů:

  • 1.8.2019 - termín pro podání přihlášek
  • září 2019 - pohovory s uchazeči
  • únor 2020 - zahájení intenzivního kurzu němčiny
  • březen 2020 – zahájení výzkumného pobytu

Další informace ke stipendiu a podmínkám pro podání žádosti naleznete ZDE a v přiložených dokumentech.

Aktuality v českém jazyce jsou umisťovány také na Facebook.

 

Soubory ke stažení

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.