Lancaster University Study Abroad Brochure 2020

Please find attached an electronic copy of our 2020 Study Abroad Brochure.

Please also find the link to our e-brochure should you wish to add it to your web page.

We would also like to remind you that the application deadline for students wishing to study at Lancaster in the Lent/ Summer term (January 2020 – June 2020) is 31st October 2019. Please do nominate your students by email via studyabroad@lancaster.ac.uk and follow the instructions in the Application Guidelines document (attached) .

All the best from Lancaster University!