Mezinárodní vzdělávací konference NAFSA 2018

Proděkanka pro zahraniční vztahy Fakulty tropického zemědělství Ing. Petra Chaloupková, Ph.D. společně s vedoucí zahraničního oddělení Ing. Anetou Krémovou z Fakulty životního prostředí reprezentovaly Českou zemědělskou univerzitu v Praze na mezinárodní vzdělávací konferenci NAFSA 2018. Tato konference se konala poslední květnový týden ve Filadelfii, USA a zúčastnilo se jí téměř 10 000 zástupců univerzit a vzdělávacích institucí z celého světa. Nejvíce zástupců bylo z univerzit z USA, Kanady, Koreje, Japonska či Brazílie, přičemž z Evropských univerzit zde bylo nejvíce univerzit ze Španělska a UK. Český stánek byl zaštítěn ze strany Domu zahraničních služeb a účastníci byli zástupci z 16 českých univerzit, dále pak z Fulbritovy nadace či z MŠMT.

Hlavním cílem bylo navázání kontaktů mezi jednotlivými univerzitami především v oblasti výměny studentů, případně posílení již existující spolupráce. Univerzity rovněž prezentovaly své Letní školy či krátkodobé kurzy, které nabízejí zahraničním studentům. Během konference rovněž probíhaly různé tematické přednášky např. motivace studentů pro studium v zahraničí, aspekty přijímání studentů z USA, Číny či Afriky. Zahajovací přednášku NAFSA 2018 měla bývalá první dáma USA paní Laura Bush, která se podělila o své zkušenosti v oblasti vzdělávání.