Nabídka stipendií v česko-francouzském programu mobility pro PhD studenty

Dovolujeme si Vás informovat o vypsání nové stipendijní nabídky, která vychází z dohody o společném stipendijním programu mezi Českou republikou a Francií. Stipendia umožní absolvovat vybraným studentům DSP výzkumný pobyt ve Francii pod vedením francouzského pedagoga. Doktorandi se mohou hlásit na dva druhy mobilit: (a) doktorské studium pod dvojím vedením /cotutelle/ (celkem 15 měsíců po dobu tří let), (b) krátkodobý pobyt (1 až 3 měsíce).

Podrobné informace ke studiu ve Francii a pokyny pro podání přihlášky včetně seznamu požadovaných dokumentů jsou k dispozici na webových stránkách AIA zde. Vzhledem k tomu, že AIA přijímá přihlášky jak od studentů z České republiky, tak od studentů z Francie, jsou publikované informace v angličtině.

Zájemci zašlou požadované dokumenty elektronicky na adresu aia@dzs.cz a sciences.prague@gmail.com v kopii nejpozději 14. února 2020 do 18 hodin.

Vybraní kandidáti budou pozváni před výběrovou komisi, aby svůj výzkumný záměr blíže představili. Tato část výběrového řízení proběhne ve dnech 30. 3. až 1. 4. 2020 v sídle Domu zahraniční spolupráce.

Pro žadatele pořádá Dům zahraniční spolupráce ve čtvrtek 23. ledna 2020 od 13 hodin informační seminář, na kterém bude nový program představen. Chcete-li se semináře zúčastnit, vyplňte prosím registrační formulář.