Nejlepší nápady jak na klima máme na FTZ

Pavilon tropického zemědělství zvítězil v kategorii pracovní prostředí v rámci 3. ročníku soutěže Adapterra Awards o nejlepší projekty reagující na klimatické změny.

„Toto ocenění nás velice těší. Adaptace na klimatickou změnu je nejen součástí vzdělávání a výzkumu probíhajícího na Fakultě tropického zemědělství, ale promítá se i do udržitelnosti „zeleného“ pavilonu, který byl koncipován s ohleduplností k životnímu prostředí od samého počátku,“ řekla tajemnice FTZ ČZU v Praze, Lucie Ackermann Blažková.

Důležitým akcentem při tvorbě a realizaci projektu bylo využití obnovitelných zdrojů energie.

Fakulta nedávno oslavila 60 let své existence v rámci České zemědělské univerzity v Praze a loni na podzim otevřela nový Pavilon tropického zemědělství, ve kterém naplno začala výuka až v letošním akademickém roce v důsledku pandemie covid-19.

Děkujeme všem, kteří nás podpořili svými hlasy v hlasování o cenu sympatie. Tu jsme bohužel nezískali, ale díky posouzení odborné poroty jsme zvítězili v kategorii "Pracovní prostředí".

Všechny oceněné projekty naleznete ZDE.

Zdroj a autor fotografií: Adapterra Awards, Nadace Partnerství, Vojta Herout

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.